Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek?

You are currently viewing Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek?
 

Wraz z wiekiem ilość kolagenu w organizmie niewątpliwie spada. Wiotczenie i marszczenie się skóry są niestety naturalnymi oznakami starzenia się. Również stres, który towarzyszy nam na co dzień, wpływa niekorzystnie na cerę.

Każdego dnia nasza skóra pełni funkcję przysłowiowej „tarczy”, która ochrania nasze narządy wewnętrzne przed ciągłymi atakami toksyn i patogenów z zewnątrz. Właśnie z tego powodu jej kondycja i wygląd odzwierciedlają nasz wiek lub co gorsza – dodają nam lat . Jeśli pragniemy, aby jak najdłużej zachowała promienny, młody wygląd, warto nie tylko inwestować w różnego rodzaju kremy bądź maski, które działają na zewnątrz, ale także zadbać o swoje piękno od wewnątrz! A najlepiej zrobić to zaprzyjaźniając się z witaminą C. Wyniki badań jednoznacznie dowodzą, że spożywanie witaminy C w postaci suplementów diety znacząco zmniejsza widoczność zmarszczek i zwiększa produkcję kolagenu. A przecież o to nam chodzi!

Witamina C oprócz wspomagania procesu produkcji kolagenu, jest również podstawowym składnikiem odżywczym i regenerującym uszkodzenia skóry. Wpływa korzystnie na długie gojenie się zmian podskórnych. To idealne rozwiązanie, jeżeli narzekasz na nadmierne tworzenie się blizn.

Witamina wiecznej młodości

Jak już wiemy witamina C jest niezbędna w procesie produkcji kolagenu. A czym jest kolagen i dlaczego jest tak ważny dla skóry możesz się przekonać oglądając poniższy film w angielskiej wersji językowej:

LivOn Labs™ 2019

Produkty Altrient® na rynku amerykańskim dostępne są pod nazwę Lypo-Spheric

Co to jest wolny rodnik?

Podczas oddychania tlen w naszym organizmie rozdziela się na pojedyncze atomy z niesparowanymi elektronami. Jako, że elektrony lubią „żyć” w parze, te pozbawione równowagi atomy, zwane wolnymi rodnikami tlenowymi, przeczesują cały organizm w poszukiwaniu atomów posiadających parę elektronów. 
Kiedy znajdują taki atom, zabierają im potrzebny elektron, jednocześnie destabilizując „ograbiony” atom, który staje się wolnym rodnikiem. 
Wolny rodnik tlenowy zadowala się elektronami z różnych substancji, nie gardząc elektronami atomów białek, tłuszczów i kwasów nukleinowych. Proces ten rozpoczyna „efekt domina” prowadzący do uszkodzeń komórek, białek i DNA czyli niszczenia naszego organizmu. 
W rezultacie może to prowadzić do nowotworów, miażdżycy i wielu innych chorób.
UWAGA! Wolne rodniki stają się niebezpieczne tylko w przypadku, gdy jest ich zbyt dużo. Zrównoważona ilość wolnych rodników w organizmie jest bardzo przydatna do neutralizowania na przykład wirusów.

 

Co to jest stres oksydacyjny?

Stres oksydacyjny występuje wtedy, gdy liczba wolnych rodników przewyższa liczbę przeciwutleniaczy i dochodzi do uszkodzeń komórkowych. Stres oksydacyjny jest związany z uszkodzeniem białek (zwłaszcza kolagenu), lipidów błon komórkowych, kwasów nukleinowych i naczyń krwionośnych. Zapoczątkowuje wiele poważnych chorób oraz znacząco wpływa na starzenie się organizmu.

Co to jest przeciwutleniacz?

Istnieją w organizmie cząsteczki, których zadaniem jest obdarowywanie niestabilnych atomów brakującymi elektronami, nie biorąc nic w zamian i nic nie tracąc. Stoją na straży zrównoważonej ilości wolnych rodników i nazywane są przeciwutleniaczami lub antyoksydantami. 
Brak równowagi pomiędzy przeciwutleniaczami i wolnymi rodnikami stanowi podstawę powstawania stresu oksydacyjnego.

Silnym antyoksydantem jest witamina C, która wykazuje właściwości ochronne przeciwko promieniowaniu typu UVA i UVB. Te pierwsze promieniowanie przyczynia się do powstawania  zmarszczek i przebarwień skóry, natomiast UVB jest odpowiedzialne za poparzenia słoneczne i może prowadzić do nowotworów.

Nadmierne opalanie prowadzi do fotostarzenia się skóry. Witamina C pomaga rozjaśnić cerę, zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych, a także wyrównuje koloryt skóry. Spożycie miksu witamin C oraz E może poprawić odporność naszego organizmu na szkodliwe działanie światła słonecznego.

Jak przyjmować witaminę C, aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem?

Reklamy atakują nas informacjami o cudownym działaniu witaminy C w przypadku zastosowania różnego rodzaju kremów i masek. Jednak najlepsze efekty można osiągnąć DZIAŁAJĄC OD ŚRODKA. Nasza skóra składa się ze skóry właściwej oraz naskórka będącego jej zewnętrzną warstwą. Aby zwiększyć produkcję kolagenu oraz naprawdę zadbać o skórę – same kremy zawierające witaminę C mogą nie wystarczyć. Naskórkowi brakuje naczyń krwionośnych, które umożliwiłyby mu transport składników odżywczych wgłąb organizmu. Z tego powodu istnieje niskie prawdopodobieństwo, iż wraz z kremem – witamina C – przeniknie aż do skóry właściwej, w miejsce koncentrowania się kolagenu. Działanie na poziomie komórkowym jest najlepsze w przypadku doustnego dostarczania witaminy C, przykładowo w postaci suplementów diety, ale tylko tych najwyższej jakości i o największej wchłanialności, takich jak Altrient®C.

Czy witamina C dostarczona od wewnątrz faktycznie powoduje zwiększenie poziomu kolagenu i tym samym wspiera odmładzające procesy skóry? Tak się dzieje jeśli suplementowana jest za pomocą opatentowanej formuły LivOn Labs, Sprawdż wyniki badania klinicznego , które przerosły oczekiwania samych badaczy z Prinston Institute.

Wypróbuj liposomalną witaminę C Altrient i poczuj różnicę:

Altrient®C LivOn Labs Liposomalna Witamina C, 1000mg

Dodaj komentarz