Jak zrobić detoks organizmu? Poznaj nasze wskazówki!

You are currently viewing Jak zrobić detoks organizmu? Poznaj nasze wskazówki!

Życie w biegu, brak czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, jedzenie przetworzonych produktów oraz stosowanie używek – to wszystko sprawia, że w Twoim organizmie gromadzą się toksyny, które mają negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnych produktów przemiany materii i toksycznych substancji jest oczyszczanie organizmu, czyli jego detoksykacja. W jaki sposób możesz tego dokonać? Ile trwa detoks? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł — znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące oczyszczania organizmu.

Czym jest detoks organizmu?

Detoksykacja przez niektórych błędnie określana jest jako dieta odchudzająca. W rzeczywistości odtruwanie organizmu to znacznie więcej niż zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów – jest to proces, który ma na celu usunięcie z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Regularne oczyszczanie jest zbawienne dla układu trawiennego i daje mu szansę na porządną regenerację i odpoczynek. Jest to także doskonały sposób na wspieranie pracy wątroby, nerek, śledziony oraz płuc stanowiących najważniejsze filtry w ciele człowieka. Na stan tych organów wpływa wiele niekorzystnych czynników — nawet zanieczyszczenia gromadzące się w powietrzu i w wodzie.

 
To wszystko sprawia, że detoks powinno się przeprowadzać co najmniej raz w roku. Proces ten pozwoli na pozbycie się takich dolegliwości jak:

– niestrawność,
– bezsenność,
– alergie,
– ból głowy,
– chroniczne zmęczenie,
– ogólne rozdrażnienie.

Jak zrobić detoks organizmu?

Już wiesz, czym jest oczyszczanie organizmu i dlaczego warto je przeprowadzić. Teraz chcemy podpowiedzieć, jak zrobić detoks organizmu, aby przyniósł jak najlepsze rezultaty.

Najlepszym sposobem na detoks jest połączenie odpowiedniej diety z regularną aktywnością fizyczną. Należy rozpocząć od stopniowego ograniczania niezdrowych posiłków i zwiększenia codziennej dawki aktywności. Ze swojego menu wyeliminuj ciężkostrawne potrawy, jak np. smażone i wędzone produkty, czerwone mięso, fast foody, wędliny i słodycze. Zamień je na lekkie potrawy przygotowywane na bazie warzyw i owoców oraz białego mięsa. Pomocne będzie także wsparcie organizmu suplementami, które wspomogą ten proces i dostarczą niezbędnych składników odżywczych. Mowa tu o preparatach i witaminach, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu, takich jak witamina C, kwas Alfa-Liponowy czy B Complex Liposomalny marki Altrient.

detox-soki-vitallabs

Co powinna zawierać dieta oczyszczająca?

Wspominaliśmy już, jakie składniki należy ograniczyć, a najlepiej całkowicie wyeliminować podczas detoksu. Istnieją różne popularne sposoby na wsparcie naturalnych procesów detoksykacyjnych. Należą do nich przede wszystkim prawidłowe nawyki żywieniowe. My jednak proponujemy łatwo dostępne produkty spożywcze, możliwe do wprowadzenia od zaraz, które wspomogą proces oczyszczania Twojego organizmu.

Woda

Woda to niezwykle ważny płyn, który w kuracji oczyszczającej ułatwia wypłukiwanie zbędnych i szkodliwych substancji oraz zapobiega odwodnieniu organizmu. Wpływa na stan skóry, poprawiając jej nawilżenie, redukuje zaparcia oraz zwiększa energię. Podczas detoksu i nie tylko staraj się wypijać ok. 2 litrów niegazowanej wody.

Cytryny

Ten kwaśny owoc może świetnie wspierać oczyszczanie organizmu. Jednym z najprostszych sposobów na wprowadzenie go do swojego codziennego menu jest wypijanie na czczo szklanki wody z dodatkiem soku z jednej cytryny. Taki napój zawiera witaminę C oraz poprawia pracę jelit, wątroby i nerek, co przyspiesza i usprawnia proces oczyszczania.

Zielona herbata i zioła

Nie od dziś wiadomo, że zielona herbata to produkt o szczególnych właściwościach. Przyspiesza metabolizm i trawienie, pomaga w usuwaniu szkodliwych toksyn oraz poprawia ogólną kondycję organizmu. Warto sięgnąć także po zioła, które wspomogą detoksykację poprzez usprawnienie pracy wątroby — są to m.in. czystek, ostropest plamisty, pokrzywa oraz mniszek lekarski.

Jabłka i gruszki

Spożywanie tych owoców jest dobrym sposobem na pozbycie się metali ciężkich zalegających w organizmie. Wszystko dzięki temu, że zawierają kwasy organiczne eliminujące szkodliwe substancje oraz utrzymujące równowagę kwasowo-zasadową krwi.

Ile trwa detoks organizmu?

Już wiesz, jak w prosty sposób zrobić detoks organizmu oraz jakie składniki powinny znaleźć się w Twojej codziennej diecie. Pora teraz na wyjaśnienie, ile może trwać ten proces. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta, gdyż to, jak długo powinieneś stosować detoksykację, zależy przede wszystkim od Twojego organizmu i od dotychczasowego stylu życia. Proces ten może potrwać kilka tygodni lub dłużej. Najskuteczniejszym sposobem jest obserwowanie swojego ciała, samopoczucia oraz poziomu zmęczenia. Jeżeli czujesz, że stosowana przez Ciebie dieta oczyszczająca osłabia Cię i pozbawia energii, to najlepszym sposobem jest skontaktowanie się ze specjalistą w zakresie odżywiania, czyli dietetykiem. Niemniej jednak warto podjąć wysiłek związany ze zmianą nawyków żywieniowych, aby oczyścić swój organizm z nagromadzonych toksyn i w rezultacie cieszyć się lepszym zdrowiem, samopoczuciem oraz wyższymi pokładami energii.

Dodaj komentarz