You are currently viewing Jak rozpoznać jakość produktu liposomalnego?

Jak rozpoznać jakość produktu liposomalnego?

LIPOSOM DWUWARSTWOWY:

liposom alterino LivOn Labs -vitallabs
 

Firma LivOn Labs spędziła wiele lat na poszukiwaniach najlepszych technik formułowania procesów produkcyjnych suplementów liposomalnych. Współpraca z najlepszymi specjalistami w Stanach Zjednoczonych w dziedzinie zajmującej się enkapsulacją liposomalną zaowocowała końcowym produktem, jaki dajemy Państwu do dyspozycji. Nie oznacza to, że firma osiada na laurach. Prowadzone są badania, testy efektywnościowe oraz analizy nad uzyskaniem jeszcze lepszej formuły enkapsulacji.

Oto kilka wskazówek jak rozpoznać i ocenić jakość produktu liposomalnego:

Fosfolipidy – sekret silnego liposomu

W celu stworzenia silnego i stabilnego liposomu, który może stanowić skuteczny nośnik dla składników odżywczych, ważne jest użycie fosfolipidów wyodrębnionych z oczyszczonych źródeł. Zawierających naturalny mix fosfolipidów włącznie z dużą zawartością fosfatydylocholiny (PC) i fosfatydyloetanoloaminy (PE).
Dostępne na rynku źródła fosfolipidów obejmują lecytynę sojową, olej rzepakowy i lecytynę słonecznikową.
Niestety, wiele produktów liposomalnych dostępnych na rynku powstaje przy wykorzystaniu niskiej jakości lecytyny. Z niewielką zawartością procentową PC i PE. Ten typ lecytyny jest tani i zazwyczaj stosowany jako dodatek do żywności. Nie powinien być użyty do produkcji suplementów liposomalnych.

Rodzaj fosfolipidów wykorzystanych w liposomie jest tak samo ważny jak ich ilość.

Kluczowym wskaźnikiem czy produkt to tylko emulsja jest podana na etykiecie ilość fosfolipidów.
Jeśli są one wymienione jako “pozostałe składniki” bez podania konkretnej, wartości liczbowej. Jest bardzo prawdopodobne, że w produkcie nie ma wystarczająco dużo materiału aby stworzyć liposomy, nawet jeśli proces produkcji przebiegał odpowiednio.

Minimalne ratio fosfolipidów do składnika odżywczego to 1:1, czyli:
dla zamknięcia 1000 mg witaminy C w liposomach w produkcie powinno znaleźć się minimum 1000 mg fosfolipidów z dużą zawartością fosfatydylocholiny (PC) i fosfatydyloetanoloaminy (PE)

*FOSFATYDYLOCHOLINA – składnik budulcowy wszystkich błon komórkowych w naszym organizmie. To dzięki jej zawartości liposom łatwo przenika przez błony komórkowe.

 

WODA – istota budowy wodno-tluszczowych pęcherzyków.

WODA – niezbędny i podstawowy składnik tworzenia liposomów i numer jeden na liście składników.
Liposomy to pęcherzyki wodno-tłuszczowe. Bez użycia wody nie mogą powstać.

Na zlecenie LivOn Labs zostały przeprowadzone badania wielu komercyjnych jak i domowych produktów liposomalncyh.
Ich wynik jednoznacznie określił, iż wiele z tych produktów nie posiada odpowiedniej ilości fosfolipidów. W efekcie daje produkt, który przyrównać można do emulsji.

Emulsja to po prostu zawiesina cieczy w cieczy, układ bardzo nietrwały jak na przykład wymieszana woda z olejem.
W celu utrwalenia emulsji (połączenia się niemieszalnych składników) stosuje się emulgator, którego rolę w tym przypadku spełnia lecytyna.

Kiedy określamy produkt liposomalny mianem emulsji oznacza to, iż składniki odżywcze są jedynie wymieszane z niewielką ilością fosfolipidów lub lecytyny i wody.

Występuje tam bardzo niewiele liposomów jeśli w ogóle jakieś się tam znajdą. Oczywiście nie oznacza to, że produkt ten jest całkowicie bezwartościowy. Będzie pełnił funkcje odżywcze, jednak nie należy spodziewać się po takim preparacie efektu działania liposomalu. Opartego na dwuwarstwowych, różnorodnych i stabilnych liposomach trafiających wprost do wnętrza uszkodzonych komórek.

Istnieją na rynku firmy, które decydują się nazwać emulsje suplementami liposomalnymi. Emulsje są łatwe i tanie w produkcji. Trudno jest nam określić, czy naprawdę producenci Ci wierzą w to, że oferują produkt liposomalny i czy jest to poprawne określenie zwykłej emulsji.

Ważnym do odnotowania faktem jest to, że jeśli zażyją Państwo produkt w postaci emulsji zawierającej lecytynę i witaminę C, najprawdopodobniej określą Państwo wyniki ich działania jako dobre. Stanie się tak ponieważ składniki te są same w sobie doskonałe.
Nie będą to jednak wyjątkowe rezultaty jakie zapewnić mogą tylko i wyłącznie produkty stworzone w prawdziwej technologii Enkapsulacji Liposomalnej, czyli zasilenie limfatycznych komórek odpornościowych, wysokie dotarcie witaminy do wnętrza komórki, ominięcie dróg moczowych.

Kolejnym sposobem na sprawdzenie czy preparat zawiera witaminę C zamkniętą w liposomach, czy nie będzie ustalenie czy do produktu zostały dodane substancje słodzące.

Fakt, że dodana jest substancja słodząca może świadczyć o próbie zniwelowania kwaśnego smaku askorbinianu sodu, który nie został zamknięty w liposomie.

Jeśli występuje brak substancji słodzących i produkt jest bardzo kwaśny może to oznaczać, że witamina c nie jest zamknięta w liposomach.

Zagrożenia: tlen, światło i ciepło

Liposomy to idealny nośnik dla składników odżywczych rozpuszczalnych w wodzie, które nie posiadają zdolności biodostępności (wchłanianie do wnętrza komórek).

Jednak proces tworzenia stabilnych i dobrej jakości liposomów nie jest taki prosty. Liposomy są wrażliwe na czynniki zewnętrzne takie jak ciepło, światło lub tlen.

Naturalna stabilność (lub niestabilność) fosfolipidów oraz składników odżywczych również odgrywają istotną rolę w ogólnej jakości liposomu. Kluczem do uzyskania doskonałego produktu liposomalnego jest dopracowanie wszystkich wcześniej wymienionych elementów. A także zapewnienie stabilności liposomów przez cały okres przydatności do użycia.

Jednym ze sposobów zapewnienia produktowi liposomalnemu stabilności jest pakowanie go w pojedyncze dawki.
Wiele z produktów, przeanalizowanych na zlecenie firmy LivOn Labs pakowanych było w butelki, słoiczki, kapsułki w butelkach zbiorczych, plastikowe buteleczki etc. Otwarcie butelki w celu zażycia dawki produktu naraża pozostałą część preparatu na działanie ciepła, tlenu i światła doprowadzając do degradacji składników.
Pakowanie suplementu w saszetki z pojedynczą dawką, jest optymalnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Pozwalającym efektywnie korzystać z produktu przez cały okres jego przydatności do spożycia.

UWAGA! – konstrukcja saszetki ma znaczenie. Zawartość nie powinna mieć kontaktu z zewnętrzną warstwą folii aluminiowej. Folia laminowana dwoma warstwami polietylenu skutecznie chroni preparat przed utlenieniem. A także wypłukaniem lub zawilgoceniem, a także ODDZIELA suplement OD ALUMINIUM. Nie dopuszczając do powstawania szkodliwych substancji pod wpływem reakcji chemicznych.

Trzy oznaki złego produktu LED

Konsystencja – Jeżeli produkt jest wodnisty i rzadki jest to najprawdopodobniej wynikiem niewystarczającej ilości fosfolipidów lub ich niskiej jakości. Produkt łatwo rozpuszczalny w wodzie, rozpuszcza się także w żołądku, więc nie będzie stanowił skutecznego nośnika i ochrony dla liposomów.
Jeśli natomiast preparat ma konsystencje gęstej pasty oznacza to, że nie użyto wystarczającej ilości wody niezbędnej do stworzenia liposomów. W takim produkcie nie może być liposomów, których podstawowym składnikiem z definicji jest woda i fosfolipidy tłuszczowe

Jednolitość – Jeśli w produkcie odznaczają się wyraźne warstwy oznacza to, iż mikstura liposomalna uległa zniszczeniu. Z drugiej jednak strony, jeśli zauważymy w produkcie bryłki lub ziarnistą strukturę jest to efekt wydostania się składników odżywczych z liposomu. A następnie ich krystalizowanie się lub może to oznaczać, że witamina C nigdy nie była zamknięta w liposomie i mamy do czynienia z mieszaniną kwasu askorbinowego z lecytyną.

Ilość produktu – Jeśli objętość porcji jest zbyt mała oznacza to, iż nie ma wystarczającej liczby fosfolipidów i wody aby utworzyć odpowiednie liposomy. Na przykład, 1000 mg witaminy C, 1000 mg fosfolipidów, wraz z konieczną ilością wody wypełni łyżeczkę do herbaty (5 ml). Nie jest prawdopodobne, aby taka ilość produktu zmieściła się w nawet sporych rozmiarów kapsułce!

.

SKŁAD SKUTECZNEGO LIPOSOMU z WITAMINĄ C

Skład najskuteczniejszych liposomów jakie dotąd były poddawane badaniom naukowym jest prosty, a jego sekret tkwi w wysokiej jakości składnikach.

  • WODA
  • FOSFOLIPIDY (min 50% zawartości Fosfatydylocholiny)
  • SKŁADNIK ODŻYWCZY NP.: ASKORBINIAN SODU (nie kwas askorbinowy)
  • NATURALNY KONSERWANT ew.regulator kwasowości dla odpowiedniego pH

Podsumowanie

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów liposomalnych. Jedne z nich są dobre, jednak większość niestety nie.
W wielu przypadkach cena odzwierciedla jakość oferowanego produktu, choć nie zawsze.
Koszt wytworzenia wysokiej jakości suplementu liposomalnego z surowców najwyższej klasy i przy użyciu najbardziej zaawansowanych urządzeń jest nieporównywalnie wyższy. Od kosztu produkcji zwykłych form suplementów tj tabletki, kapsułki czy proszku, czy emulsji.

Co powinno być najważniejsze dla Państwa? Znalezienie firmy produkującej suplementy w technologii LET, której będziecie mogli zaufać w 100%.

Altrient™ LivOn oferuje Gwarancję Satysfakcji. Jeśli nie będą Państwo usatysfakcjonowani rezultatem jaki oferują suplementy Altrient™, dajemy Państwu możliwość zwrotu niewykorzystanych saszetek z opakowania, a my zwrócimy Państwu ich pełny koszt zakupu.

Poznaj wyjątkowe prawdziwie liposomalne suplementy diety:

Dodaj komentarz