Co blokuje wchłanianie i przyswajanie witamin?

You are currently viewing Co blokuje wchłanianie i przyswajanie witamin?

Wchłanianie i skuteczne przyswajanie składników odżywczych jest kluczowym procesem dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji organizmu.

Dla wielu osób przyswajanie witamin i minerałów oraz uzupełnienie ich niedoborów za pomocą diety to duże wyzwanie. Niestety, istnieje wiele barier, które mogą znacząco ograniczyć efektywność tego procesu, co może prowadzić do zaburzeń kluczowych układów w organizmie i w następstwie może wywołać poważne komplikacje zdrowotne.

Poznaj główne bariery absorpcji witamin i minerałów, które mogą prowadzić do straty nawet do 85% tych cennych substancji. Szczególnie sytuacja ta dotyczy antyoksydantów rozpuszczalnych w wodzie.

 1. Procesy trawienne w żołądku
  Główną rolą żołądka jest trawienie i rozkładanie spożywanych pokarmów na bardziej przyswajalne formy. Jednakże, procesy trawienne w żołądku mogą negatywnie wpływać na składniki odżywcze, które są wrażliwe na działanie kwasów żołądkowych i enzymów trawiennych. A to może znacząco zmniejszyć ich biodostępność.

 2. Sole żółciowe w jelicie.
  Produkowane przez wątrobę i przechowywane w pęcherzyku żółciowym, są niezbędne do trawienia tłuszczów. Mogą one także wiązać się z niektórymi składnikami odżywczymi, takimi jak witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (np. witamina A, D, E, K) i ograniczać ich wchłanianie.

 3. Nieszczelność jelit.
   To stan, w którym błona śluzowa jelit staje się bardziej przepuszczalna niż zwykle. To może prowadzić do niekontrolowanego przepływu substancji, w tym toksyn, do krwiobiegu. Nieszczelność jelit może zakłócać prawidłowe wchłanianie składników odżywczych, prowadząc do niedoborów.

 4. Bariera krew-mózg.
  To mechanizm ochronny, który ma za zadanie chronić mózg przed szkodliwymi substancjami. Może on być także barierą dla składników odżywczych, które są kluczowe dla zdrowia mózgu. Niektóre składniki, takie jak aminokwasy i witaminy, mogą mieć trudności z przeniknięciem tej bariery.

 5. Bypass żołądka.
  Jest procedurą chirurgiczna, która pomija część żołądka i jelita cienkiego. Osoby, które przeszły ten zabieg, mogą mieć znacznie ograniczoną zdolność wchłaniania składników odżywczych, co wymaga specjalnej diety i suplementacji.

Pozostałe powody niedoborów witamin i minerałów w organizmie :

 • Przewlekłe choroby wymagające leczenia farmakologicznego,
 • Bezpośrednia ekspozycja na toksyny,
 • Przewlekły stres
 • Intensywne treningi fizyczne
 • Interwencje chrurgiczne w obrębie żołądka i jelit
 • Antykoncepcja hormonalna
 • Uwarunkowania genetyczne
 • Naturalny proces starzenia się organizmu
 • Niewłaściwa obróbka żywności oraz brak wiedzy na temat łączenia składników, aby mogły one działać aktywnie.
Problemy Jakościowe Żywności i Gleby.

Jakość gleby, na której rosną nasze rośliny, ma kluczowe znaczenie dla wartości odżywczej pokarmów. Zubożenie gleby oraz użycie chemikaliów obniża zawartość składników odżywczych w żywności i zwiększa ryzyko przenikania toksyn do organizmu, stawiając przed nami poważne wyzwania w zapewnieniu odpowiedniego odżywiania.

Bariery wchłaniania i przyswajania witamin i składników odżywczych, są wyzwaniem dla osób, które polegają na tradycyjnych doustnych suplementach diety. Ponadto przyjmowanie wielu suplementów w formie tabletek czy kapsułek może prowadzić do nadmiernego spożycia dodatków stosowanych przez producentów. Mimo że są one bezpieczne w małych ilościach, ich kumulacja w organizmie może być szkodliwa dla zdrowia.

W związku z tym, dla osób, które oczekują lepszych rezultatów, konieczne jest rozważenie bardziej zaawansowanych metod suplementacji, które mogą przyczynić się do pokonania tych przeszkód i dostarczenia organizmowi niezbędnych składników w bardziej efektywny sposób.

W Vitallabs Polska koncentrujemy się odkrywaniu innowacyjnych metod suplementacji, które pozwalają na skuteczne uzupełnianie niedoborów mimo przeszkód naturalnych, bądź zewnętrznych.  

Ponieważ mamy świadomość, że niektóre bariery mają za zadanie chronić organizm przed toksycznymi substancjami, szukamy preparatów, które pozwalają na ominięcie barier wchłaniania przy jednoczesnym zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa.
Gwarancją są zaufani producenci, zatwierdzone patenty oraz czyste i wolne od szkodliwych substancji składy.

POZNAJ NASZE PROPOZYCJE SPRAWDZONYCH PREPARATÓW

 

Dodaj komentarz