Menopauza – jak złagodzić jej objawy i skrócić jej trwanie.

You are currently viewing Menopauza – jak złagodzić jej objawy i skrócić jej trwanie.
Witaminy z grupy B pomagają zrównoważyć epizody odczucia zmęczenia w trakcie menopauzy. Dobry suplement z witaminami z grupy B oraz redukcja kofeiny. A także dieta równoważąca poziom cukru we krwi, może powstrzymać uderzenia gorąca. A ponadto, może także regulować odczucie niepokoju związane z menopauzą.
menopauza-kobiety-vitallabs

Biorąc pod uwagę, że prawie wszystkie kobiety przechodzą menopauzę, szokujące jest, ile z ich nie jest przygotowane na ten moment życia!

U większości kobiet okres okołomenopauzalny (początkowa faza menopauzy) rozpoczyna się około 50 roku życia. Jednak u części z nich może to nastąpić już w wieku 45 lat, lub nieco później w wieku 55 lat.

Panie, które w porę się zorientują i dołożą odrobinę starań we wprowadzenie kilku zmian w odżywianiu i stylu życia w wieku 40 lat. Prawdopodobnie doświadczą łagodniejszej, krótszej (4-letniej) i łatwiejszej do opanowania menopauzy.

Natomiast kobiety, które zignorują naturalny proces zachodzący w ich organizmach i jego następstwa. Prawdopodobnie doświadczą znacznie dłuższego(10-letnią) i bardziej kłopotliwego okresu menopauzy, która uprzykrzać będzie ich codzienne życie.

 

Zmiany hormonalne

Podczas menopauzy jajniki zaprzestają produkcji estrogenu, progesteronu i testosteronu. Faza ta nie należy do najprzyjemniejszych i zdarzają się dni, kiedy poziom hormonów drastycznie spada bez wyraźnego powodu. Zakłócając pracę podwzgórza.

Gruczoł podwzgórza umiejscowiony jest w mózgu, i odpowiada za Twój wewnętrzny termostat. Zaburzenia wywołane spadającym poziomem hormonów powoduje, że podwzgórze wierzy, że organizm jest nadmiernie rozgrzany. Podejmuje więc próby schłodzenia ciała objawiające się poprzez uderzenia gorąca, pocenie się w dzień i w nocy.

 

Zmieniające się poziomy energii

Te fluktuacje estrogenu i progesteronu mają również wpływ na metabolizm, funkcje tarczycy i systemy energetyczne. Często powodując dni niewyjaśnionego i ekstremalnego zmęczenia. Tego rodzaju zmęczenie pozostaje nierozwiązane przez odpoczynek lub sen. Co sprawia, że nawet najmniejsze z zadań jest zbyt przytłaczające i wyczerpujące. A twoje codzienne życie zamiera w bezruchu.

Istnieje kilka czynników związanych z dietą i stylem życia. Należą do nich picie dużej ilości kofeiny i alkoholu oraz brak aktywności, które sprawiają, że te „zmęczone” dni będą znacznie bardziej odczuwalne.

Zamiana kawy na herbatki ziołowe, ograniczenie cukru i zwiększenie aktywności fizycznej lub regularna gimnastyka to zdecydowane kroki we właściwym kierunku.

Na ratunek witaminy z grupy B.

Jeśli istnieje jedna grupa witamin, która mogła by pomóc w ponownym naładowaniu i uruchomieniu energii to są nimi witaminy z grupy B! Witaminy te działają jako kofaktory w reakcjach enzymatycznych. Przekształcają węglowodany z pożywienia w jednostki energii zwane ATP, z których mogą korzystać wszystkie nasze komórki.

Problem polega na tym, że organizm nie może przechowywać tych witamin, ponieważ są rozpuszczalne w wodzie. Więc potrzebujemy dobrego dziennego spożycia, aby utrzymać energię i metabolizm!

Witaminy z grupy B występują głównie w złożonych lub nierafinowanych węglowodanach, takich jak brązowy ryż, brązowy chleb, produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe. Jeśli preferujesz rafinowane węglowodany, takie jak biały ryż, biały makaron, biały chleb, ciasta, drożdżówki i ciastka oraz słodkie płatki śniadaniowe, nie dostarczasz organizmowi wszystkich potrzebnych w tej fazie życia witamin z grupy B. Pozostając bezbronną wobec fal zmęczenia w trakcie menopauzy.


Liposomalna formuła witaminy B

altrient-b-menoapauza-vitallabs

Jednym z mądrzejszych sposobów, wsparcia organizmu witaminami z grupy B, jest sięgniecie po suplement w liposomalnej formule takiej jak ten firmy Altrient.

Ten wysoce biodostępny produkt przewyższa wiele innych standardowych suplementów B kompleks. Dzięki wysokiej jakości preparatu, zaawansowanemu systemowi dostarczania liposomów i starannie dobranym odżywczym składnikom odżywczym.

To właśnie czynnik liposomalny opatentowany przez LivOn Labs, pomaga przeobrazić te cenne witaminy w łatwo wchłaniany i szybko działający suplement. Który szybko i skutecznie dociera do zmęczonych i „wypalonych” komórek.

Co więcej, witaminy z grupy B są również ważne dla dobrego nastroju, zdrowego umysłu. Świetnie funkcjonującej pamięci, które stają się wrażliwe w trakcie menopauzy.

tekst: Susie Perry Debice
źródło: https://www.abundanceandhealth.co.uk/en/blog/101-simple-ways-to-sail-through-menopause

 

Pozostałe korzyści jakie oferuje suplement Altrient®B ComplexPlus:

– przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
– wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, funkcji psychologicznych oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i   znużenia
– pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych
– pomaga zachować zdrową skórę, włosy i paznokcie
– przyczynia się do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników
– pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie
– pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
– wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym
– pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi
– wspiera prawidłowe funkcjonowanie tarczycy
– pomaga w utrzymaniu właściwej równowagi kwasowo-zasadowej oraz prawidłowego metabolizmu węglowodanów
– pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny
– przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu
– przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej

Wypróbuj wysoko-biodostępną liposomalną formułe Altrient B kompleks z minerałami:

Dodaj komentarz