Wpływ doustnej suplementacji glutationem pod względem magazynowania glutationu w organizmie.

You are currently viewing Wpływ doustnej suplementacji glutationem pod względem magazynowania glutationu w organizmie.

Badanie opublikowane w European Journal of Nutrition w 2014 wykazało, że codzienna suplementacja Glutationu Setria® – forma L-glutationu zastosowana w Glutationie Altrient® – jest skuteczna w zwiększaniu magazynowania glutationu w organizmie o 30-35% w ciągu 6 miesięcy.

Randomizowane, kontrolowane badanie wpływu doustnej suplementacji glutationem pod względem magazynowania glutationu w organizmie. 2014 r.

John P Richie Jr, Sailendra Nichenametla,
Wanda Neidig, Ana Calcagnotto,
Jeremy S Haley, Todd D Schell,
Joshua E Muscat

Podsumowanie:

Badanie opublikowane w European Journal of Nutrition w 2014 wykazało, że codzienna suplementacja Glutationu Setria® – forma L-glutationu zastosowana w Glutationie Altrient® – jest skuteczna w zwiększaniu magazynowania glutationu w organizmie o 30-35% w ciągu 6 miesięcy. W badaniu oceniano wpływ suplementacji Glutationu Setria® na poziom glutationu u 54 zdrowych osób dorosłych. Jedna grupa badanych przyjmowała 250 mg na dobę (małe dawki), druga grupa przyjmowała 1000 mg na dobę (wysokie dawki), a trzecia grupa przyjmowała placebo w dawce 470 mg na dobę.

Wyniki badania wykazały, że poziomy glutationu we krwi wzrosły
po jednym, trzech i sześciu miesiącach w porównaniu do poziomów wyjściowych w przypadku obu dawek. Po sześciu miesiącach średni poziom glutationu wzrósł o 30-35% w erytrocytach, osoczu i limfocytach oraz 260%w komórkach z wymazu z policzka w grupie przyjmującej dużą dawkę. Oprócz wzrostu poziomu glutationu badanie wykazało, że dzienna suplementacja 1000 mg na dobę wzmacnia funkcję komórek NK (naturalnych zabójców) ponad dwukrotnie po okresie trzech miesięcy.

Komórki NK są niezbędne dla dobrego funkcjonowania układu odpornościowego, ponieważ mogą szybko identyfikować i zabijać nieprawidłowe komórki. Wtórna analiza punktów końcowych danych wykazała również, że dzienna suplementacja 250 mg – 1000 mg
Glutationu Setria® może spowodować znaczny spadek stresu oksydacyjnego po okresie 6 miesięcy.

glutation-setria-badanie-altrient-livon-labs

Ponieważ badanie zostało przeprowadzone za pomocą kapsułki celulozowej zawierającej glutation Setria®, istnieją przypuszczenia, iż forma liposomalna Altrient®Glutathione może znacznie podnieść pozytywny wynik badania ze względu na mniejszą degradację składnika podczas wchłaniania.

PRZEJDŹ DO PEŁNEGO BADANIA, ENG >>

Dodaj komentarz