You are currently viewing Określenie wpływu suplementacji witaminą C Altrient® na stan skóry – UK Instytut Badawczy w Princeton, Szwajcaria Aspen Clinical Research

Określenie wpływu suplementacji witaminą C Altrient® na stan skóry – UK Instytut Badawczy w Princeton, Szwajcaria Aspen Clinical Research

Badanie wykazało, że w zaledwie kilka tygodni możliwe jest znaczne wzmocnienie i poprawa stanu skóry w sposób całkowicie naturalny. W porównaniu z innymi produktami na rynku, ten niezwykły suplement jest w stanie dostarczyć skórze znacznie większą ilość witaminy C, pobudzając naturalną produkcję kolagenu i tym samym pomagając przezwyciężyć oznaki starzenia się skóry.

Najnowsze 16 tygodniowe badanie kliniczne przeprowadzono w Wielkiej Brytanii w Instytucie Badawczym w Princeton metodą podwójnie ślepej próby i kontrolowanym placebo.
 Ich celem było sprawdzenie działania suplementu Altrient®C na stan skóry pod kątem jędrności oraz redukcji zmarszczek i drobnych linii wokół oczu.

W badaniu wzięło udział 41 osób zdrowych wieku 31-65 +, które zostały losowo podzielone na trzy grupy:

Grupa A – przyjmowała 3000 mg Placebo dziennie

Grupa B – przyjmowała 1000 mg Altrient®C (1 saszetka) i 2000 mg placebo dziennie

Grupa C – przyjmowała 3000 mg Altrient®C (3 saszetki) dziennie

Uczestnicy zostali poinstruowani, aby w trakcie badania nie używać żadnych nawilżających produktów do pielęgnacji skóry. Jędrność i elastyczność skóry uczestników mierzono w pięciu punktach przy pomocy elektronicznego urządzenia do badania poziomu elastyczności skóry Cutometer MPA 580, Courage+ Khazaka GmbH. Przeprowadzono także badanie poziomu elastyczności skóry w 5 punktach wokół oczu.

Po 16 tygodniach rezultaty były następujące:

Grupa A (3000 mg Placebo) nie stwierdzono statystycznie istotnych zmian w jędrności skóry lub redukcji drobnych linii i zmarszczek.

Grupa B (1000 mg Altrient®C dziennie) nastąpił średni wzrost jędrności i elastyczności skóry o 35% oraz redukcja drobnych linii i zmarszczek o 8%

Grupa C (3000 mg Altrient®C dziennie) – nastąpił imponujący wzrost jędrności skóry o 61% i redukcja drobnych linii i zmarszczek o 14% w stosunku do parametrów wyjściowych.

badanie-witamina-c-vitallabs

Danny McCamlie, główny naukowiec kliniczny Princeton Clinical Reaserch stwierdził:

“Znanym faktem jest, że istnieje wyraźny związek pomiędzy procesem starzenia się skóry i poziomem witaminy C w organizmie. (…) Wynik przeprowadzonego badania utwierdził mnie w przekonaniu, że ten wyjątkowy, żelowy suplement diety – Altrient®C może w sposób naturalny i wyjątkowo skuteczny osiągnąć rezultaty w ujędrnianiu skóry, których nie dało się uzyskać poprzez stosowanie najlepszych marek kremów stosowanych na skórę przez okres 8 tygodni.”

Badanie zostało przeprowadzone przez Princeton Consumer Research w Wielkiej Brytanii, na zlecenie Abundance&Health oraz laboratoriów LivonLabs. Wynik został ogłoszony w Grudniu 2014.

LINK DO PEŁNEGO BADANIA. WERSJA ANGIELSKA >>

Dodaj komentarz