Magnez – co powinieneś wiedzieć? Właściwości wyjątkowego produktu jakim jest Neutrient Magnez

You are currently viewing Magnez – co powinieneś wiedzieć? Właściwości wyjątkowego produktu jakim jest Neutrient Magnez

Czy wiesz, że około 60% Europejczyków posiada niską zawartość magnezu w swoim organizmie?
 Magnez jest jednym z najistotniejszych minerałów potrzebnych naszemu organizmowi. Odgrywa kluczową rolę w zdrowiu psychicznym i dobrym samopoczuciu fizycznym. Stanowi aktywator ponad 300 enzymów i bierze udział w wielu reakcjach biochemicznych.

Jednak badania pokazują, że spożywanie produktów przetworzonych dostarczanych wraz z dietą, a także niski poziom magnezu w wodzie – odpowiadają za powszechne niedobory w całej Europie. Co ważne, z wiekiem wchłanianie magnezu staje się trudniejsze, zmniejszając jego poziom nawet o 30%.

Właśnie w takiej sytuacji suplementy diety z magnezem mogą być dobrym źródłem tego cennego pierwiastka. Neutrient Magnez to najnowszy członek rodziny produktów marki Neutient.

Wierzymy, że każdy może czerpać korzyści z suplementu Magnez Neutrient, który zawiera aż 4 istotne biochelaty magnezu. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, profesjonalistą z napiętym harmonogramem, czy też często nawiedza Cię niespokojny sen. Może właśnie ten potężny minerał będzie miał również znaczenie dla Ciebie, ponieważ posiada on szeroki zakres funkcji, a lista korzyści jest dość obszerna.

Oto tylko kilka powodów, dla których powinieneś dodać Neutrient Magnez do swojej codziennej rutyny.

NASTRÓJ I UMYSŁ

Magnez jest ważnym kofaktorem do produkcji neuroprzekaźników – serotoniny oraz hormonu szczęścia. Kiedy czujesz się niespokojny, przytłoczony lub zbyt ściśnięty, kojące i regenerujące działanie magnezu może wspomóc dobry nastrój i pozytywny sposób myślenia.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Twoje mięśnie do prawidłowego funkcjonowania wymagają stałego dostarczania magnezu. Sportowcy czerpią korzyści z tego składnika odżywczego, ponieważ jest on bardzo skuteczny w syntezie białek. Przyczynia się również do prawidłowego funkcjonowania mięśni i podziału komórek, wspomaga równowagę elektrolitową i jest niezbędny do optymalnego nawodnienia i uzupełnienia elektrolitów po treningu. Magnez może również pomóc skrócić czas regeneracji: pomaga rozluźnić mięśnie – więc występujące bóle i skurcze po treningu, nie powinny być już tak dokuczliwe.

ODPOWIEDNIA JAKOŚĆ SNU

Czy masz kłopoty z wysypianiem się? Magnez może stanowić jeden z czynników wsparcia odpowiedniej jakości snu. Nie tylko pomaga rozluźnić mięśnie i rozładować napięcie, ale także wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Relaksujące właściwości magnezu przypisuje się jego wspierającemu związkowi z GABA (kwasem gamma-aminomasłowym), neuroprzekaźnikiem, który obniża poziom stresu, uspokaja aktywność nerwową i promuje spokojny sen.

ZDROWIE KOŚCI I ZĘBÓW

Jest dobrze udokumentowane i powszechnie akceptowane, że magnez jest tak samo ważny dla zdrowia kości jak wapń. W rzeczywistości to magnez pomaga wiązać wapń ze szkliwem zębów. Badania wykazały nawet, że kobiety z osteoporozą mają zwykle niższy poziom magnezu w kościach, więc jeśli konieczne jest wsparcie kości, to magnez może okazać się nieoceniony.

ENERGIA

Niedobory magnezu mogą odgrywać rolę w insulinooporności, niskim poziomie energii, zmęczeniu i złym metabolizmie. Mitochondria wytwarzają jednostki energii zwane ATP, które muszą być połączone z magnezem, aby stać się bioaktywne. Bez odpowiedniego stężenia magnezu, twoje komórki mogą mieć trudności z efektywnym wykorzystaniem ATP, powodując problemy z zasilaniem mięśni, układu nerwowego i wielu innych funkcji organizmu. Magnez pomaga również przekształcać glukozę w pożywieniu w energię.

Dlaczego pokochaliśmy Neutrient Magnez?


Uważamy, że produkt ten mówi sam za siebie 🙂
Zawiera unikalną mieszankę czterech bioaktywnych chelatów magnezu, aby zapewnić lepsze wchłanianie i zmaksymalizować skuteczność działania.

Dwie kapsułki zawierają 244mg magnezu – około 65% dziennego zapotrzebowania.

Jest odpowiedni dla wegan i ma czystą formułę. Produkt nie posiada nieprzyjemnego smaków.


Każda butelka zawiera zapas na dwa miesiące oraz.  
Opakowanie w pełni nadaje się do recyklingu.

POZNAJ PRODUKT Neutrient Magnez 4 chelaty

Poznaj innowacyjny produkt na rynku Polskim z 4 biochelatami magnezu
i tlenkiem magnezu:

Dodaj komentarz