Witamina C liposomalna - co to jest i jak działa?

Najczęściej kupowane

Kategoria: BLOG Altrient LivOn Labs Data: Komentarze: 0 Wyświetlenia: 21947

Czy liposomalna to najlepsza doustna forma witaminy C? Po co zamykać witaminę C w liposomach?
Poznaj zalety liposomalnej wit.c

Liposomalna witamina C - co to oznacza?

Technologia liposomalna polega na zamykaniu w mikro pęcherzykach wodno-tłuszczowych substancji odżywczych lub leczniczych. Od wielu lat stosowana w medycynie służy do dostarczania tychże substancji do selektywnie wybranych tkanek, bez wywierania wpływu na pozostałe części organizmu.Po co zamykać witaminę C w liposomie?

oto najważniejsze powody w wielkim skrócie i możliwie prostych słowach:

1. Witamina C to antyoksydant rozpuszczalny w wodzie.
Membrany naszych komórek zbudowane są gównie z tłuszczy. Oznacza to, że proces wnikania do komórek witaminy c, która rozpuszcza się w wodzie, a nie w tłuszczach, wymaga reakcji przy użyciu sporej ilości energii z mitochondriów co stanowi jedną z wielu barier jej wchłaniania.
Ponieważ płyny ustrojowe transportujące składniki odżywcze w naszych organizmach są w ciągłym ruchu, nie wchłonięte substancje szybko "przelatują" przez organizm i jeśli nie zdążą przeniknąć przez membranę do wnętrza komórki, są prawie natychmiast wydalane poprzez drogi moczowe.

2. Zamknięcie witaminy C w tłuszczowym liposomie wielokrotnie zwiększa szansę na jej dostarczenie do wnętrza komórki.

Istnieje wiele różnych form liposomów o różnym składzie. Liposom o budowie najbardziej zbliżonej do budowy membrany naszych komórek gwarantuje sprawne wnikanie do ich wnętrza BEZ użycia energii z mitochondriów.

Dlaczego? Ponieważ kluczowy składnik: odpowiedni mix Fosfolipidów Podstawowych PC zwanych te Właściwymi (z dużą zawartością fosfatydylocholiny) to materiał budulcowy naszych błon komórkowych. Komórki z uszkodzoną błoną komórkową przez wirusy, toksyny czy wolne rodniki zachłannie poszukują materiału do odbudowy i chętnie sięgają po krążące wokół nich liposomy aby odbudować uszkodzenia. Liposom przenika przez membranę i będąc już w jej wnętrzu ulega rozpadowi uwalniając witaminę we wnętrzu komórki.

3. Omijanie głównych barier absorpcji (wchłaniania).

Suplement zawierający wymagane proporcje wody, Fosfolipidów Podstawowych (PC) i roślinnego etanolu gwarantuje tworzenie stabilnych, liposomów oraz śliskiej, gęstej, przypominającej miód formuły, która NIE rozpuszcza się w wodzie.
Dzięki temu łatwo prześlizguje się przez żołądek do jelita cienkiego gdzie następuje wchłanianie omijając proces trawienia. Chroni witaminę C przed zniszczeniem przez kwasy i sole trawienne. Ultra czysty, roślinny etanol naturalnie konserwuje formułę i ułatwia rozpuszczanie się choliny dla jeszcze łatwiejszej penetracji tkanek. (cholina jest jednym ze składowych mixu Fosfolipidów Podstawowych)

To właśnie w proporcjach tkwi sekret sukcesu prawdziwie liposomalnej witaminy C! Ratio 1:1
Czyli ta sama ilość fosfolipidów co witaminy C (etykieta prawdziwego liposomalu powinna jasno o tym informować).

Ponieważ wielonienasycone kwasy tłuszczowe (Fosfolipidy Podstawowe) mają konsystencję "lejącego miodu" w rzadkiej zbyt rozwodnionej  liposomalnej witaminie C najprawdopodobniej liposomów jest nie wiele, albo nie ma ich wcale. Odpowiednie proporcje najważniejszych składników takiego suplementu wykluczają też stosowanie substancji żelujących takich jak pektyny czy gliceryna. Rzadka i rozpuszczalna w wodzie liposomalna witamina C rozpuszcza się także w żołądku i tym samym większość spożytej porcji może ulec zniszczeniu przez procesy trawienne.

4. Skuteczny transport to nie jedyna rola liposomów.

Te zawierające dużą ilość Fosfolipidów stanowią nieocenioną wartość odżywczą jak i budulec błon komórkowych w całym organizmie. Uwielbia je nasz mózg, serce oraz wątroba. Warunkiem ich odżywczych właściwości jest farmaceutyczna czystość i najwyższa jakość. Istotne jest aby były pozbawione alergizujących białek i potencjalnie szkodliwych substancji anty-odżywczych, a także używanego w przemyśle olejarskim toksycznego heksanu.

5. Wysoki poziom witaminy C w organizmie. 

Pierwszy suplement z witaminą C powstał w wyniku poszukiwań L. Nashman'a w 2002 roku, który nie mogąc korzystać z wlewów dożylnych chciał znaleźć rozwiązanie w formie doustnej. Interesowały go mega dawki witaminy C zalecone przez jego kardiologa, jednak tradycyjna forma proszku i związane z jej stosowaniem sensacje jelitowe eliminowały tę opcję. Ponieważ jak dotąd nie określono poziomu toksyczności witaminy c, a jedyną barierą suplementacji jest jej agresywnie kwaśna forma - kwas askorbinowy, kapsułkowanie łagodniejszej formy- askorbinianu sodu w tłuszczowym liposomie okazało się doskonałym rozwiązaniem i doprowadziło do powstania rewolucyjnej formy suplementu z witaminą C.

RAPORT Z BADANIA: https://vitallabs.pl/info/podsumowanie-badania-przeprowadzonego-przy-uzyciu-saszetek-altrient-c-oraz-kwasu-askorbinowego.html

RAPORT Z BADANIA: https://vitallabs.pl/info/badanie-poziomu-witaminy-c-w-osoczu.htmlDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PRODUKCIE:

ALTRIENTC_vitallabs

Dodaj komentarz