Witamina C liposomalna - co to jest i jak działa?

Kategoria: BLOG Altrient LivOn Labs Data: Komentarze: 0 Wyświetlenia: 6130

Czy liposomalna to najlepsza doustna forma witaminy C? Po co zamykać witaminę C w liposomach?
Poznaj zalety liposomalnej wit.c

Liposomalna witamina C - co to oznacza?

Technologia liposomalna polega na zamykaniu w mikro pęcherzykach wodno-tłuszczowych substancji odżywczych lub leczniczych. Od wielu lat stosowana w medycynie służy do dostarczania tychże substancji do selektywnie wybranych tkanek, bez wywierania wpływu na pozostałe części organizmu.Po co zamykać witaminę C w liposomie?

oto najważniejsze powody w wielkim skrócie i możliwie prostych słowach:

1. Witamina C to antyoksydant rozpuszczalny w wodzie.
Membrany naszych komórek zbudowane są gównie z tłuszczy. Oznacza to, że proces wnikania do komórek witaminy c wymaga reakcji przy użyciu sporej ilości energii z mitochondriów co stanowi jedną z wielu barier jej wchłaniania. Ponieważ płyny ustrojowe transportujące składniki odżywcze w naszych organizmach są w ciągłym ruchu, nie wchłonięte substancje szybko "przelatują" przez organizm i jeśli nie zdążą przeniknąć przez membranę do wnętrza komórki, są prawie natychmiast wydalane poprzez drogi moczowe.

2. Zamknięcie witaminy C w tłuszczowym liposomie wielokrotnie zwiększa szansę na jej dostarczenie do wnętrza komórki.
Istnieje wiele różnych form liposomów o różnym składzie. Liposom o budowie najbardziej zbliżonej do budowy membrany naszych komórek sprawnie przez nie przenika BEZ użycia energii z mitochondriów.
Dlaczego? Ponieważ kluczowy składnik: odpowiedni mix Fosfolipidów Podstawowych (w tym fosfatydylocholina) to materiał budulcowy naszych błon komórkowych. Komórki z uszkodzoną błoną komórkową przez wirusy, toksyny czy wolne rodniki zachłannie poszukują materiału do odbudowy i chętnie sięgają po krążące wokół nich liposomy aby odbudować uszkodzenia. Liposom przenika przez membranę i ulega rozpadowi uwalniając witaminę we wnętrzu komórki.

3. Omijanie głównych barier absorpcji/wchłaniania.
Suplement zawierający wymagane proporcje wody, Fosfolipidów Podstawowych i roślinnego etanolu gwarantuje tworzenie stabilnych, liposomów oraz śliskiej, gęstej, przypominającej miód formuły, która NIE rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu łatwo prześlizguje się przez żołądek do jelita cienkiego gdzie następuje wchłanianie omijając proces trawienia. Chroni witaminę C przed zniszczeniem przez kwasy i sole trawienne. Ultra czysty, roślinny etanol naturalnie konserwuje formułę i ułatwia rozpuszczanie się choliny dla jeszcze łatwiejszej penetracji tkanek.

To właśnie w proporcjach tkwi sekret sukcesu prawdziwie liposomalnej witaminy C! Rzadka i rozpuszczalna w wodzie liposomalna witamina C rozpuszcza się także w żołądku i tym samym większość spożytej porcji może ulec zniszczeniu przez procesy trawienne. Ponieważ wielonienasycone kwasy tłuszczowe (fosfolipidy podstawowe) mają konsystencję "lejącego miodu" w rzadkiej liposomalnej witaminie C najprawdopodobniej liposomów jest nie wiele, albo nie ma ich wcale. Odpowiednie proporcje najważniejszych składników takiego suplementu wykluczają stosowanie substancji żelujących.

4. Skuteczny transport to nie jedyna rola liposomów.
Te zawierające dużą ilość Fosfolipidów stanowią nieocenioną wartość odżywczą jak i budulec błon komórkowych w całym organizmie. Uwielbia je nasz mózg, serce oraz wątroba. Warunkiem ich odżywczych właściwości jest farmaceutyczna czystość i najwyższa jakość. Istotne jest aby były pozbawione alergizujących białek i potencjalnie szkodliwych substancji anty-odżywczych, a także używanego w przemyśle olejarskim toksycznego heksanu.

5. Wysoki poziom witaminy C w organizmie na dłużej. 
Pierwszy suplement z witaminą C powstał w wyniku poszukiwań L. Nashman'a w 2002 roku, który nie mogąc korzystać z wlewów dożylnych chciał znaleźć rozwiązanie w formie doustnej. Interesowały go mega dawki witaminy C zalecone przez jego kardiologa, jednak tradycyjna forma proszku i związane z jej stosowaniem sensacje jelitowe eliminowały tę opcję. Ponieważ jak dotąd nie określono poziomu toksyczności witaminy c, a jedyną barierą suplementacji jest jej agresywnie kwaśna forma - kwas askorbinowy, kapsułkowanie łagodniejszej formy- askorbinianu sodu w tłuszczowym liposomie okazało się doskonałym rozwiązaniem i doprowadziło do powstania rewolucyjnej formy suplementu z witaminą C.

RAPORT Z BADANIA: https://vitallabs.pl/info/podsumowanie-badania-przeprowadzonego-przy-uzyciu-saszetek-altrient-c-oraz-kwasu-askorbinowego.html

RAPORT Z BADANIA: https://vitallabs.pl/info/badanie-poziomu-witaminy-c-w-osoczu.htmlDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PRODUKCIE:

ALTRIENTC_vitallabs

Dodaj komentarz