O technologii liposomalnej

Technologia Enkapsulacji Liposomalnej to kombinacja bio i nano technologii i sprowadza się do wytworzenia silnego i stabilnego liposomu.

Czym jest liposom?

Oto krótki i szybki przewodnik po świecie technologii liposomalnej. Postaramy się wyjaśnić czym jest liposom, jakie jest jego działanie i jak powstaje.

Podstawą Liposomalnej Technologii Enkapsulacji jest mikroskopijny pęcherzyk składający się z biomembrany oraz roztworu wodnego, który wypełniany jest witaminami lub innymi składnikami odżywczymi.

Biomembrana ta składa się z substancji zwanych niezbędnymi fosfolipidami, zdrowych tłuszczów i innych związków.

Technologia liposomalna wykorzystywana jest w medycynie od wielu lat w celu precyzyjnego dostarczania substancji leczniczych do selektywnie wybranych tkanek, bez wpływu na pozostałe części ciała.

Ta niesamowita technologia działa dzięki naturalnemu zjawisku, które bierze udział w tworzeniu nowego życia. Zjawiskiem tym jest naturalne zachowanie się fosfolipidów, które znajdując się w roztworze wodnym i w odpowiednich warunkach formują mikro-pęcherzyki.

Pęcherzyki te nazwane “liposomami” automatycznie wypełniają się roztworem wodnym, w którym się znajdują i jeśli w roztworze tym zostanie umieszczona na przykład witamina C, to wypełnią się tą witaminą po brzegi.

Otoczka liposomu złożona z budulca identycznego z błoną otaczającą żywą komórkę i stanowi bezpieczny nośnik substancji w niej zawartej oraz gwarantuje łatwe wniknięcie liposomu do tkanki.

Skutecznie chroni ją przed działaniem procesów trawiennych i uwalnia substancję dopiero w momencie dotarcia do tkanki, dla której została przeznaczona.
Wyselekcjonowano kilka różnych substancji odżywczych, takich jak witaminy, minerały i inne substancje odżywcze, które mogą być zamknięte w liposomach.

co to jest liposom?

Jak powstaje liposomalna witamina c Altrient?

 

Altrient LivOn Labs wykorzystuje technologię liposomalną w produkcji suplementów w celu podniesienia efektywności ich działania.

Pierwszy suplement liposomlany został stworzony w celu dostarczenia witaminy C bezpośrednio do tych tkanek i części ciała, które potrzebują jej najbardziej.
Zastosowana technologia enkapsulacji to najbardziej innowacyjna i wydajna formuła doustnej witaminy C, jaką do tej pory zdołano opracować.

Aby powstał ten wysoce wyrafinowany suplement specjaliści w laboratoriach LivOn Labs tworzą mieszaninę zawierającą dejonizowaną wodę,  fosfolipidy (z dużą zawartością fosfatydylocholiny) oraz wysokiej jakości askrobinian sodu (bez GMO!).

W kolejnym etapie mieszanina rozpylana jest pod ogromnym ciśnieniem na specjalnie zaprojektowaną matrycę. To silne “uderzenie” jest przyczyną formowania się fosfolipidów w liposomy. Liposomy te są tak małe, że mogą być oglądane jedynie za pomocą mikroskopu elektronowego. Im są mniejsze, tym lepiej, ponieważ mogą poruszać się szybciej i efektywniej w obranym kierunku, zanim uwolnią swą zawartość.

Technologia liposomalna to optymalna metoda dostarczania witamin i minerałów.

Te małe pęcherzyki wypełnione witaminą stanowią doskonały środek transportu z wielu powodów.

W pierwszej kolejności szybko przedostają się przez układ trawienny. Są odporne na działanie soków trawiennych więc gładko prześlizgują się przez żołądek, aby natychmiast zostać wchłoniętym w jelicie cienkim wprost do układu chłonnego i krwiobiegu.

Wraz z krwią przenoszone są bezpośrednio do komórek w stanie nienaruszonym. Biologiczna struktura osłonki liposomów sprawia, iż łączą się one z żywą komórką, która wykazuje zapotrzebowanie na zawarte w liposomie składniki odżywcze.

To zdecydowanie bardziej efektywna metoda suplementacji doustnej, aniżeli tradycyjna tabletka, której zawartość najprawdopodobniej ulegnie utlenieniu, zobojętnieniu lub nawet wydalaniu zanim zdoła dotrzeć do komórki.

Pozwala ona na szybkie dostarczanie organizmowi nawet do 98% spożytej porcji, bogatej w składniki odżywcze, bez szkody dla organów układu trawiennego tj. podrażnienie śluzówki żołądka czy obciążenia wątroby.

Proces ten odbywa się bez użycia jakichkolwiek wypełniaczy, środków wiążących, żelatyny, substancji słodzących, barwników, syntetycznych kapsułek lub dodatków smakowych, które zazwyczaj używane są w produkcji pozostałych suplementów.

 

ZOBACZ JAK DZIAŁA LIPOSOM LIVON LABS™

książki

Blog