Detoks

Współczesne realia życia, to wszechobecna emisja spalin, zanieczyszczone pożywienie, woda oraz powietrze, a także wyziewy pochodzących m.in. z niektórych środków czystości -  prowadzące do gromadzenia się w naszych organizmach wielu toksyn. Ponadto, narastający stres, zmusza ludzki organizm do poszukiwania substancji, które powodują wyrzut dopaminy (hormonu szczęścia). Głównymi używkami stosowanymi, podczas długotrwałego stresu są np. alkohol, papierosy i cukier itp. Następnie nadmiar zawartych w nich substancji tj. etanol, dym papierosowy, leki, duże ilości cukru rafinowanego, dym spalinowy, prowadzi do odkładania się toksyn w komórkach i tkankach: tkance tłuszczowej, skórze, a także włosach. Stanowi ono, potencjalne zagrożenie dla samopoczucia, zdrowia oraz życia.

Ludzki organizm posiada zdolność do detoksykacji substancji szkodliwych tj. toksyny i metale ciężkie (do najgroźniejszych metali ciężkich należą m.in. ołów, kadm oraz rtęć), czyli zdolność do neutralizowania i wydalania. Głównym organem odpowiadającym za ten proces jest wątroba. Przy sprawnie funkcjonującym narządzie, można cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednakże, z biegiem lat, przez liczne jej przeciążanie i zmęczenie, nie działa już tak samo intensywnie i skutecznie. Jej funkcjonowanie w znacznym stopniu zależy od wieku, czynników genetycznych, diety oraz obciążenia toksynami. Warto więc zadbać o wątrobę, która stanowi ważny element detoksykacji. Innym sposobem na wydalanie gromadzących się toksyn z organizmu jest usuwanie ich przez jelita, układ limfatyczny, nerki, płuca oraz skórę. O te elementy też należy dbać jw każdym wieku.

W detoksykacji pomocne stają się przeciwutleniacze o działaniu detoksykacyjnym oraz antyoksydacyjnym. Wspomagają najważniejsze narządy w oczyszczaniu i usuwania toksyn. Proponujemy gamę najsilniejszych i najskuteczniejszych przeciwutleniaczy, które w połączeniu z innowacyjnymi technologiami mogą znacznie wesprzeć procesy detoksykacyjne organizmu.

Czytaj Więcej

Filtry

Najczęściej kupowane

Detoks Jest 17 produktów.

Pokazuje 13 - 17 z 17 elementów
Biochelat Cynk+Mangan+Magnez 300ml

Biochelat Mt Cynk+ Mangan+ Magnez to seria mitochondrialna produktów Invex remedies, wspomagająca prawidłowe funkcjonowanie mitochondriów, które odpowiedają za produkcję energii w komórkach organizmu.

Koenzym Q10 QuinoMit Q10® Fluid MSE 30ml i...

Fluid z koenzymem Q10 - QuinoMit Q10® to zaawansowany preparat, zawierający nanocząsteczki aktywnej (zredukowanej) biologicznie postaci - Ubichinolu, działającego na poziomie mitochondrialnym.

Synbiotyk Neu Biotic Neutrient 60 kapsułek

Neutrient Neu Biotic Synbiotyk to suplement diety z wieloszczepową formułą, zawiera aż 20 różnych szczepów drobnoustrojów i aż 20 miliardów żywych bakterii CFU.60 kapsułek to 2 miesiące suplementacji.

Witamina E 200IU FORTE krople z olejem...

Witamina E na oleju MCT w kroplach to wyższe stężenie składnika odżywczego w zalecanej dziennej porcji do spożycia (134 mg). 150 dziennych porcji w opakowaniu.

Ekstrakt z kurkumy - kurkumina w kroplach,...

Aż 185 razy wyższą biodostępność kurkuminy dzięki ekstraktowi z kurkumy NovaSOL®. Wysoka przyswajalność. 37 dziennych porcji.

Pokazuje 13 - 17 z 17 elementów