You are currently viewing Witamina C liposomalna – co to jest i jak działa?

Witamina C liposomalna – co to jest i jak działa?

Czy liposomalna to najlepsza doustna forma witaminy C? Po co zamykać witaminę C w liposomach?

Poznaj zalety liposomalnej wit.c

 

Liposomalna witamina C – co to oznacza?

Technologia liposomalna polega na zamykaniu w mikro pęcherzykach wodno-tłuszczowych substancji odżywczych lub leczniczych. Od wielu lat stosowana w medycynie służy do dostarczania tychże substancji do selektywnie wybranych tkanek, bez wywierania wpływu na pozostałe części organizmu.

jak-działa-liposom-vitallabs

Po co zamykać witaminę C w liposomie?

oto najważniejsze powody w wielkim skrócie i możliwie prostych słowach:

1. Witamina C to antyoksydant rozpuszczalny w wodzie.

Membrany naszych komórek zbudowane są gównie z tłuszczy. Oznacza to, że proces wnikania do komórek witaminy c, która rozpuszcza się w wodzie, a nie w tłuszczach, wymaga reakcji przy użyciu sporej ilości energii z mitochondriów. Co stanowi jedną z wielu barier jej wchłaniania.

Ponieważ płyny ustrojowe transportujące składniki odżywcze w naszych organizmach są w ciągłym ruchu, nie wchłonięte substancje szybko “przelatują” przez organizm i jeśli nie zdążą przeniknąć przez membranę do wnętrza komórki, są prawie natychmiast wydalane poprzez drogi moczowe.

liposomalne witaminy, opatentowana-technologia-livon-labs-vitallabs

2. Zamknięcie witaminy C w tłuszczowym, fosfolipidowym liposomie wielokrotnie zwiększa szansę na jej dostarczenie do wnętrza komórki.

Istnieje wiele różnych form liposomów o różnym składzie. Liposom o budowie najbardziej zbliżonej do budowy membrany naszych komórek gwarantuje sprawne wnikanie do ich wnętrza. BEZ użycia energii z mitochondriów.

Dlaczego? Ponieważ kluczowy składnik: odpowiedni mix Fosfolipidów Podstawowych PC. Zwanych te Właściwymi (z dużą zawartością fosfatydylocholiny). To materiał budulcowy naszych błon komórkowych.

Komórki z uszkodzoną błoną komórkową przez wirusy, toksyny czy wolne rodniki za pomocą fosafatydylocholiny komunikują się w poszukiwaniu materiału do odbudowy. Chętnie sięgają po krążące wokół nich liposomy FOSFOLIPIDOWE, aby odbudować uszkodzenia.
Liposom przenika przez membranę i będąc już w jej wnętrzu ulega rozpadowi uwalniając witaminę.

***

 

3. Omijanie głównych barier absorpcji (wchłaniania).

Suplement zawierający wymagane proporcje wody, Fosfolipidów Podstawowych (PC) i roślinnego etanolu gwarantuje tworzenie stabilnych liposomów. A także śliskiej, gęstej, przypominającej miód formuły. Która NIE rozpuszcza się w wodzie.

Dzięki temu łatwo prześlizguje się przez żołądek do jelita cienkiego. Gdzie następuje wchłanianie omijając proces trawienia. Chroni witaminę C przed zniszczeniem przez kwasy i sole trawienne. Ultra czysty, roślinny etanol naturalnie konserwuje formułę i ułatwia rozpuszczanie się choliny dla jeszcze łatwiejszej penetracji tkanek. (cholina jest jednym ze składowych mixu Fosfolipidów Podstawowych)

To właśnie w proporcjach tkwi sekret sukcesu prawdziwie liposomalnej witaminy C!
Ratio 1:1 
Czyli ta sama ilość fosfolipidów co witaminy C.

Ponieważ wielonienasycone kwasy tłuszczowe (Fosfolipidy Podstawowe) mają konsystencję “lejącego miodu” w rzadkiej zbyt rozwodnionej  liposomalnej witaminie C najprawdopodobniej liposomów jest nie wiele, albo nie ma ich wcale. Odpowiednie proporcje najważniejszych składników takiego suplementu wykluczają też stosowanie substancji żelujących takich jak pektyny czy gliceryna. Rzadka i rozpuszczalna w wodzie liposomalna witamina C rozpuszcza się także w żołądku i tym samym większość spożytej porcji może ulec zniszczeniu przez procesy trawienne.

altrient-opaatentowana-technologia-liposomalna-vitallabs

4. Skuteczny transport to nie jedyna rola liposomów.

Te zawierające dużą ilość Fosfolipidów stanowią nieocenioną wartość odżywczą jak i budulec błon komórkowych w całym organizmie. Uwielbia je nasz mózg, serce oraz wątroba. Warunkiem ich odżywczych właściwości jest farmaceutyczna czystość i najwyższa jakość. Istotne jest aby były pozbawione alergizujących białek i potencjalnie szkodliwych substancji anty-odżywczych, a także używanego w przemyśle olejarskim toksycznego heksanu. Taki standard zapewnia LivOn Labs.

 

5. Wysoki poziom witaminy C w organizmie.

Pierwszy na świecie suplement z witaminą C powstał w wyniku poszukiwań Less’a Nashman’a w 2002 roku, który nie mogąc korzystać z wlewów dożylnych chciał znaleźć rozwiązanie w formie doustnej. Interesowały go mega dawki witaminy C zalecone przez jego kardiologa, jednak tradycyjna forma proszku i związane z jej stosowaniem sensacje jelitowe eliminowały tę opcję.

Ponieważ jak dotąd nie określono poziomu toksyczności witaminy c, a jedyną barierą suplementacji jest jej agresywnie kwaśna forma – kwas askorbinowy. Kapsułkowanie łagodniejszej formy- askorbinianu sodu w tłuszczowym liposomie okazało się doskonałym rozwiązaniem. Doprowadziło to do powstania rewolucyjnej pierwszej formy liposomalnej suplementu z witaminą C dziś znanej pod nazwą Atrient LivOn Labs

badanie-skóry-witaminac-altrient-livon-labs-vitallabs

Poznaj naszą propozycję:

Altrient®C LivOn Labs Liposomalna Witamina C, 1000mg

Dodaj komentarz