You are currently viewing Top 8 sposobów, aby spalić tłuszcz, zmniejszyć brzuszek i czuć się wspaniale przez cały rok!

Top 8 sposobów, aby spalić tłuszcz, zmniejszyć brzuszek i czuć się wspaniale przez cały rok!

Poznaj 8 drobnych zmian, które pomogą Ci spalić niepotrzebny tłuszczyk bez wysiłku.

1. Utrzymuj poziom cukru we krwi na stałym poziomie.

 

Wyeliminuj cukier i przetworzoną żywność oraz węglowodany proste, takie jak białe pieczywo, biały ryż, biały makaron i ziemniaki. Oprócz tego, że powodują one nagłe wzrosty i spadki poziomu cukru we krwi, które skutkują głodem i łaknieniem cukru, to jest to najszybszy sposób na przyrost wagi.
Wcześniejsze badania wykazały, że węglowodany proste zwiększają wagę znacznie szybciej niż tłuszcze czy białka.
W rzeczywistości, dodanie do każdego posiłku niewielkiej ilości białka spowalnia uwalnianie cukru z innych pokarmów, pomagając utrzymać  jego zrównoważony poziom przez cały dzień, a tym samym utrzymując uczucie sytości na dłużej i zapobiegając podjadaniu między posiłkami.

 

2. Zredukuj ilość środków pobudzających

 

Papierosy, alkohol, kawa i herbata mają istotny wpływ na poziom cukru we krwi, więc może czas wypróbować ziołowe alternatywy. Możesz zamienić kawę na zieloną herbatę, która jest świetnym „spalaczem” tłuszczu. Zawiera ona związek o nazwie galusan epigallokatechiny, który chwilowo przyspiesza metabolizm, więc sącz ją cały dzień!
Jeśli nie możesz sobie odmówić lampki wina, upewnij się, że pijesz je do posiłku, a nie przed nim, bo wówczas spowolni ono wyrzut cukru do krwiobiegu. Poza tym alkohol spożywany na pusty żołądek  prowadzi do bezkrytycznego sięgania po jedzenie!

 

3. Kontroluj porcje posiłków

 

Regularne jedzenie ilości większych, niż potrzebujemy ostatecznie skutkuje rozepchaniem żołądka. Wówczas czujemy się głodni po zjedzeniu normalnej porcji. Wypracuj w sobie nawyk jedzenia z mniejszych talerzy i jeśli tylko poczujesz się najedzony, a nie przejedzony – przestań jeść. Pozostawiając resztki posiłków w lodówce, na następny raz, pozbywasz się poczucia winy o marnowaniu jedzenia.

 

4. Pij

 

Pragnienie jest często mylone z głodem, pij więc mnóstwo wody w trakcie dnia, a także ziołowe i bezkofeinowe herbaty i kawy, jako zamienniki. Wypicie szklanki wody, tuż przed posiłkiem, może znacznie zredukować ilość spożytego pokarmu podczas posiłku, pomagając Ci kontrolować wagę.

 

5. Nie spiesz się i przeżuwaj dokładnie

 

Zwracaj uwagę na swoje jedzenie. Jedząc powoli kończysz zjadając mniej, zachowując przy tym uczucie sytości. Powolne przeżuwanie daje Twojemu mózgowi czas na zauważenie, że jesteś najedzony. Zajmuje to około 20 minut, aby pokarm dotarł do żołądka, więc poczekaj chwilę zanim rozważysz dokładkę. Odkładanie sztućców pomiędzy kęsami pomaga zatrzymać bezmyślne jedzenie.

 

6. Zorganizuj się

 

Z samą tylko silną wolą nie jesteś w stanie zachować reżimu zdrowego odżywania jeśli nie zgromadzisz odpowiednich składników. Planując z wyprzedzeniem daje pewność, że posiadasz wszystko, co niezbędne, dla przygotowania dobrze zbilansowanych posiłków, a także dla zaopatrzenia w zdrowe przekąski, w nagłych sytuacjach.

7. Ruszaj się

 

Regularne ćwiczenia są kluczem do sukcesu programu utraty wagi, ale także są dodatkową korzyścią, gdyż poprawiają Twój nastrój i przy okazji redukują stres. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do ćwiczeń zacznij powoli i zwiększaj ich ilość stopniowo, 30 minut dziennie może mieć ogromne znaczenie. Jeśli chodzi o spalanie tłuszczu najlepsze rezultaty daje połączenie lekkiego treningu siłowego z mało intensywnymi ćwiczeniami, takimi jak jazda na rowerze, spacer pod górę lub pływanie.

8. Włącz ALC do planu suplementacyjnego!

Nie czekaj, nigdy nie jest za późno na zmiany, a każda pora jest odpowiednia!
Włącz do swojego planu odchudzania pierwszą i jedyną na świecie liposomalną Acetyl-L-Karnitynę.

 

Dodaj komentarz