Magnez z 4 formami biochelatów Neutrient 120 kapsułek

Brak w magazynie

kolo1.jpg

Stali klienci kupują

5% taniej

- sprawdź -

kolo2.jpg

Łącz produkty

extra rabat

3-5-10%

- sprawdź -

Neutrient

111,00 zł brutto

Neutrient Magnesium to specjalnie opracowana formuła o wysokiej skuteczności działania - zawierająca unikalną mieszankę, aż CZTERECH bioaktywnych chelatów magnezu: taurynianu, diglicynianu, cytrynianu oraz jabłczanu.

Produkt zapewnia zwiększoną absorpcję magnezu i wysoką skuteczność, dzięki wykorzystaniu wielu ścieżek wychwytu komórkowego.

..

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
 • Opakowanie wystarcza na 2 miesiące suplementacji (120 kapsułek)
 • Zalecana ilość do spożycia - 2 kapsułki dostarczają 244 mg magnezu (64% RWS*)
 • Przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 12 roku życia
 • Chelaty magnezu zapewniają doskonałą wchłanialność
 • Unikalna mieszanka 4 bioaktywnych chelatów magnezu (taurynian, bisglicynian, cytrynian i jabłczan)
 • Czysta formuła bez zbędnych wypełniaczy i sztucznych dodatków
 • Odpowiedni dla wegan
 • Opakowanie nadające się do recyklingu

  *Dzienna referencyjna wartość spożycia dla osób dorosłych

MAKSYMALNA ABSORPCJA

Chelaty magnezu zapewniają znacznie lepsze tempo wchłaniania i skuteczność niż sole magnezu (chlorek, tlenek). Formuły zawierające jeden chelat magnezu mogą działać słabo ze względu na nasycenie nim szlaku wchłaniania. Podczas gdy wiele chelatów magnezu zastosowanych w jednym preparacie ma tę zaletę, że wykorzystuje wiele ścieżek wchłaniania, co pozwala na szybsze wchłonięcie większej ilości magnezu, generując zwiększoną wydajność.

PRODUKT POLECANY DLA OSÓB:

 • Odczuwających zmęczenie i znużenie
 • Zmartwionych z problemami ze snem
 • Spiętych i zestresowanych
 • Wykonujących pracę umysłową
 • Prowadzących szybki tryb życia
 • Sportowców i osób aktywnych
 • Potrzebujących wsparcia kośćca
Magnez to suplement wspierający regenerację organizmu I przyczyniający się do prawidłowego:
 •     Funkcjonowania układu nerwowego i funkcji psychologicznych
 •     Metabolizmu energetycznego
 •     Redukcji zmęczenia i znużenia
 •     Funkcjonowania mięśni i zachowanie równowagi elektrolitowej
 •     Utrzymanie prawidłowego stanu kości i zębów
 •     Procesu podziału komórek i syntezy białek

Produkt bezglutenowy. Nie zawiera składników pochodzących z mleka oraz soi. Odpowiedni dla Wegan.

.
Ostrzeżenia: Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, zażywasz leki lub masz jakieś schorzenia, przed użyciem skonsultuj się z lekarzem. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
.
Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: Dzieci w wieku 12 i powyżej: 1 kapsułka dziennie, osoby dorosłe: 2 kapsułki dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
.
Najlepiej spożyć przed: data znajduje się na spodzie opakowania (DD/MM/RRRR).
.
Warunki przechowywania: Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego działania światła słonecznego.  Spożyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

Numer partii: BP-AHUK-MC-001.
.
Opracowano i wyprodukowano dla:

Abundance and Health Ltd,
1 Maritana Gate, Waterford, Irlandia
153 Milton Keynes Business Centre, Foxhunter Drive, Linford Wood. MK14 6GD

.
Dystrybutor w Polsce:

Vitallabs Polska,
al. Jana Pawła II 3B lok. U1,
80-462 Gdańsk

Składniki

Mąka ryżowa, taurynian magnezu, diglicynian magnezu, cytrynian magnezu, jabłczan magnezu, substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych)*. Otoczka kapsułki: nośnik (hydroksypropylometyloceluloza).

*źródło roślinne.


Informację o produkcie: W opakowaniu znajduję się 120 kapsułek. 2 kapsułki zazwyczaj zapewniają:

Dzienna porcja: 1-2 kapsułki

Ilość dziennych porcji w opakowaniu: 60

Ilość w porcji %RWS*
Magnez
244 mg
64%

*Dzienna referencyjna wartość spożycia dla osób dorosłych

ZNACZENIE MAGNEZU DLA ZDROWIA

Który magnez jest najlepszy na problemy ze snem i niepokojem?

Formą magnezu, która jest często wykorzystywana w badaniach klinicznych do sprawdzania związku z  bezsennością, nieregularnym snem i lękiem, jest taurynian magnezu. Stwierdzono, że ta forma magnezu jest bardziej aktywna w mózgu niż inne formy magnezu i ma wyższy wskaźnik wchłaniania niż cytrynian magnezu lub jabłczan magnezu i znacznie przewyższa skuteczność tlenku magnezu.

Jaki jest najlepszy rodzaj magnezu?

Istnieje wiele różnych rodzajów magnezu, a niektóre są znacznie bardziej skuteczne niż inne. Zdecydowanie najlepszym rodzajem suplementów magnezowych są chelaty magnezu, a niektóre z nich są lepsze od innych. Jeśli rozważasz korzyści płynące ze stosowania glicynianu magnezu w porównaniu z cytrynianem, to wygrywa glicynian magnezu. Dlaczego? Ponieważ glicynian magnezu jest znacznie bardziej przyswajalny, co oznacza, że ​​możesz korzystać z większych ilości, które dodatkowo działają szybciej.

Neutrient Magnesium zawiera szybko wchłaniającą się formę glicynianu magnezu, zwaną diglicynianem magnezu, fachowo skomponowaną z trzema innymi skutecznymi rodzajami chelatów magnezu - taurynianem magnezu, cytrynianem magnezu i jabłczanem magnezu. Chelaty magnezu są doskonałe do szybkiego zwiększania stężenia spożytego magnezu, a także do łagodzenia objawów: stresu, lęku, problemów ze snem, a także do budowania zdrowych kości, utrzymania zdrowych zębów i wspomagania funkcji mięśni.

Na dole piramidy znajdują się sole magnezu (chlorek magnezu, siarczan magnezu, węglan magnezu, tlenek magnezu), które są tanie i zawierają wysoki poziom magnezu, ale niestety bardzo niewielka ilość zostaje wchłaniana, a magnez, który nie zostanie wchłonięty, ma tendencję do wyzwalania dyskomfort trawiennego.

Dodatkowo, możesz zapomnieć o paście z siarczanem magnezu, chyba że masz infekcję skóry lub zaostrzony stan skóry (trądzik, pryszcze, skóra tłusta, problematyczna), ponieważ większość kremów z siarczanem magnezu jest przeznaczona do oczyszczania, osuszania i wspomagania gojenia skóry wyłącznie poprzez stosowanie miejscowe.

Ile magnezu dziennie należy spożywać w Polsce?

Zalecana dzienna ilość do spożycia w ciągu dnia, znana również jako RWS (referencyjna wartość żywieniowa) wynosi 375 mg dziennie dla dorosłych, a ponieważ uzyskujesz sporą część tej wartości z diety (istnieje wiele pokarmów bogatych w magnez), górna granica bezpieczeństwa dla suplementacji magnezem wynosi 250 mg dla dorosłych na dobę. Neutrient Magnesium dostarcza 244 mg dobrze przyswajalnego, szybko działającego magnezu, czyli idealną ilość do uzupełnienia spożycia w diecie bez przekraczania referencyjnych limitów bezpieczeństwa.

Czy zaleca się stosowanie wyższego poziom magnezu?

RWS są ustalane zgodnie z tym, co jest wymagane, aby pomóc uzupełnić dietę osoby zdrowej w konkretne składniki. Specjaliści ds. żywienia i inni pracownicy służby zdrowia często przepisują wyższy poziom magnezu klientom ze zdiagnozowanym jego niedoborem lub mają szereg objawów związanych z jego niskim stężeniem wywołanym przez: stres, przytłoczenie, niepokój, skurcze mięśni, bóle mięśni, sen o złej jakości i bóle głowy itp.

Czy możesz brać magnez z lekami przeciwdepresyjnymi?

Ogólnie rzecz biorąc, większość suplementów magnezu można przyjmować razem z lekami przeciwdepresyjnymi, ale zawsze radzimy każdemu, kto przyjmuje przepisane leki, aby przed zażyciem suplementu skonsultował się z lekarzem. Suplementy, których nie można łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi, to SAMe, 5-HTP i ziele dziurawca (to tylko kilka z wymienionych). Niektóre badania wykazały, że uczestnicy przyjmujący lek przeciwdepresyjny odczuli lepsze korzyści podczas przyjmowania suplementu magnezu, co wskazuje na to, że magnez może odgrywać rolę wspomagającą, gdy jest stosowany w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi.

Czy możesz zażywać magnez w trakcie ciąży?

W czasie ciąży dziecko potrzebuje więcej miejsca w miarę jego wzrostu, a to często wywiera nacisk na układ pokarmowy. Niestrawność i zaparcia zwykle występują w trzecim trymestrze ciąży. Magnez w płynie może być dobrym wyborem dla wrażliwego jelita, zyskując wysokie jego stężenie - to ważne ponieważ będziesz dzielić się suplementem magnezu z dzieckiem. W tym miejscu przoduje formuła multi chelatowa, zwłaszcza ta, która zawiera diglicynian i taurynian, ponieważ te dwa chelaty wykazują najwyższy współczynnik wchłaniania.

Czy magnez pomaga ,,niespokojnym’’ nogom?

Możesz pokusić się o stosowanie oleju magnezowego w zespole niespokojnych nóg, ale ten rodzaj magnezu jest bardziej odpowiedni w przypadku problemów sportowych, takich jak skręcenia i skurcze mięśni. W przypadku niespokojnych nóg potrzebujesz magnezu, który pomoże podnieść i utrzymać ogólne stężenie magnezu i właśnie tam suplementy z czterema rodzajami chelatów magnezu mają prawdziwą przewagę nad innymi jego formułami (takimi jak: sproszkowany magnez lub żel magnezowy).

Czy magnez jest dobry do stosowania w czasie menopauzy?

Istnieje kilka objawów menopauzy do których należy: lęk, zaburzenia snu oraz uczucie zestresowania i przytłoczenia, które można złagodzić poprzez suplementację magnezem. Niektóre kobiety uważają, że w okresie menopauzy dobre rezultaty daje połączenie magnezu i witaminy B6 lub cynku z magnezem.

Co to jest chelatowany magnez?

Najlepszy suplement magnezowy od brytyjskiej marki Neutrient, posiada imponujący, wielozadaniowy produkt Neutrient Magnez, który zapewnia nie jeden, nie dwa, nie trzy, ale…. CZTERY potężne formy chelatów magnezu! Dlaczego to jest tak wyjątkowe? Cóż, ponieważ większość suplementów magnezowych dostarcza tylko jeden rodzaj chelatu magnezu. Neutrient Magnez posiada znacznie bardziej zaawansowaną formą magnezu - chelat, ponieważ został połączony z aminokwasem (białkiem) lub związkiem organicznym, który przyspiesza wchłanianie i eskortuje magnez do tych części ciała, w których te aminokwasy lub związki organiczne są najbardziej aktywne. Diglicynian magnezu i taurynian magnezu mają doskonałe szybkości wchłaniania, tuż za nimi plasują się jabłczan magnezu i cytrynian magnezu. Chelaty magnezu są również bardzo delikatne dla jelit.

Czy magnez pomaga schudnąć?

Jeśli masz skłonność do jedzenia, gdy jesteś znudzony, zestresowany, niespokojny lub przytłoczony, rozwiązanie tych problemów może pomóc w osiągnięciu lepszej kontroli porcji, ograniczeniu niezdrowych przekąsek i ogólnie zdrowszym nastawieniu do diety. Ponieważ magnez jest naturalnym składnikiem odżywczym wspierającym organizm w regulacji stresu i niepokoju. Możesz odkryć, że codzienne uzupełnianie magnezu to pozytywny krok w kierunku lepszego utrzymania wybranej strategii kontroli masy ciała i osiągania realistycznych (i zdrowych) celów w określonym czasie.

Jak długo cytrynian magnezu pozostaje w Twoim organizmie?

To trudne pytanie, ponieważ każdy organizm jest bardzo indywidualny. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wchłanianie magnezu, wychwyt komórkowy oraz jego zatrzymywanie i wydalanie. Czynniki takie jak stres, alkohol, ćwiczenia i czy zaburzona czynność nerek - wpływają na szybkość utraty magnezu z organizmu. Najlepszą taktyką jest codzienne przyjmowanie suplementu magnezu zawierającego 244 mg w postaci chelatów magnezu (w co najmniej czterech różnych formach), aby organizm mógł codziennie korzystać z pełnego zakresu wsparcia suplementacji magnezem.

Czy magnez powoduje dysfunkcję związane z wypróżnianiem?

Może istnieć związek między magnezem a zaparciami. Mięśnie wyściełające jelito rytmicznie kurczą się i rozluźniają, tworząc ruch przypominający falę, który przepycha pokarm przez jelita. Wapń wspomaga kurczenie się mięśni, a magnez pomaga je rozluźnić. Stres, brak błonnika pokarmowego, odwodnienie, zbyt duża ilość wapnia i za mała magnezu, mogą oznaczać, że mięśnie spędzają więcej czasu na skurczach niż na rozluźnieniu, czego efektem końcowym jest spowolnienie pracy jelit. Codzienna suplementacja magnezem w formie chelatu pomaga zbilansować wapń i wspierać prawidłowe funkcjonowanie mięśni, dlatego magnez jest tak popularnym suplementem, który pomaga zachować dobrą kondycję i regularność, również w kwestii wypróżnień.

MAGNEZ A SEN

Czy magnez pomaga w zasypianiu?

Oznaki niskiego poziomu magnezu obejmują zespół niespokojnych nóg, częste wybudzanie się w nocy, trudności z zaśnięciem, niepokój, napięcie i bóle mięśni. Tak więc związek między magnezem a snem jest głęboko spleciony. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz po stresującym dniu, jest budzenie się we wczesnych godzinach porannych z powodu dyskomfortu związanego z bólem lub nagłymi skurczami mięśni, wtedy nakładany miejscowo krem/olejek z magnezem przed snem może być naprawdę przydatny.


Trzymaj olejek magnezowy w sprayu na stoliku nocnym, aby można było go łatwo nakładać miejscowo na mięśnie, nawet bez wstawania z łóżka! Problem z olejkiem magnezowym w aerozolu polega na tym, że finalnie możesz skończyć z poplamionymi prześcieradłem, które trudno wyczyścić, nawet najtwardszym proszkiem do prania. Możesz przestawić się na krem ​​magnezowy lub masło magnezowe na sen, te masła do ciała są po prostu nasycone olejem magnezowym, często pachną luksusowo, ale niestety są tak samo tłuste jak olej magnezowy, więc prawdopodobnie doświadczysz tego samego dylematu z pościelą!


Czy mogę stosować suplement magnezowy, aby wspomóc się w zasypianiu?

Istnieje wiele sposobów wykorzystania magnezu przed snem, a najlepszą radą, jaką możemy udzielić na temat stosowania suplementu magnezu, jest przyjmowanie go o różnych porach dnia, aby można było dowiedzieć się, który z nich działa najlepiej dla Ciebie. Niektórzy uważają, że suplementy magnezu działają najlepiej, gdy są przyjmowane zaledwie kilka godzin przed snem. Jeśli jednak masz wymagającą pracę, napięty harmonogram lub doświadczasz stresującego wydarzenia życiowego, może się okazać, że suplementacja nie będzie optymalnym pomysłem.


Jaka jest najlepsza forma magnezu wpływająca na sen?

Istnieje wiele różnych produktów zawierających magnez, zalecanych do spożywania przed snem – w tym suplementy z magnezem, aerozole, kremy, a nawet płatki magnezowe do kąpieli. Zastanawiasz się, gdzie zastosować olejek magnezowy przed snem, większość praktykujących osób zaleca nakładanie oleju magnezowego na szyję i ramiona, gdzie w ciągu dnia narasta napięcie. Magnez pomaga uwolnić napięcie z mięśni, pomagając się odprężyć, zrelaksować się i przygotować do snu.


MAGNEZ NA STRES

Czy magnez jest dobry na stres i niepokój?

Suplementy z magnezem polecane przez lekarzy w Wielkiej Brytanii to chelaty magnezu, szczególnie z dwoma specyficznymi, wysoko cenionymi formami, wpierającymi regulacje związane z objawami stresu i niepokoju. Te dwa chelaty to taurynian magnezu i L-treonian, ponieważ mają najlepsze wyniki pod względem ilości wchłanianego magnezu i szybkości, z jaką organizm go wchłania. Jeśli chodzi o stres i niepokój, magnez działa na kilka sposobów.


Jak magnez pomaga w stresie?

Stres i niedobór magnezu często idą w parze. Dzieje się tak, ponieważ magnez jest szybko wyczerpywany z organizmu w chwilach stresu z powodu nadmiernej stymulacji układu nerwowego i uruchamiania hormonów stresu. Jaka jest odpowiedź? Możesz zacząć od suplementacji dobrym chelatem magnezu, który stanowi połączenie taurynianu magnezu, diglicynianu magnezu, jabłczanu magnezu i cytrynianu magnezu.

Jak więc magnez pomaga w stresie? Magnez jest znany jako naturalny środek uspokajający, ponieważ ten niewielki minerał działa relaksująco i uspokajająco na mózg, układ nerwowy i mięśnie, pomagając uwolnić organizm od stresu i napięcia.

MAGNEZ A POZIOM ENERGII ŻYCIOWEJ

Jaki jest najlepszy suplement magnezu na niepokój i obniżony poziom energii?

Nie możemy mówić o magnezie, nie wspominając o prawdziwych korzyściach cytrynianu magnezu dla zwiększenia poziomu energii. Ten chelat magnezu powstaje, gdy magnez reaguje z kwasem cytrynowym, związkiem organicznym znajdującym się we wszystkich komórkach organizmu i kluczowym składnikiem cyklu Krebsa – systemu, którego komórki używają do przekształcania węglowodanów w energię.


Najlepszy rodzaj magnezu na energię?

Jeśli chcesz zagłębić się w szczegóły, cytrynian magnezu jest jednym z najlepszych chelatów magnezu stosowanym w przypadku zmęczenia i znużenia. Istnieje kilka formuł napojów energetycznych z magnezem o ciekawym smaku, ale uważaj na te o wysokiej zawartości cukru, które dostarczają szybkiego przypływu energii, po którym następuje załamanie energetyczne, w momencie obniżenia stężenia cukru.


MAGNEZ DLA SPORTOWCÓW

Czy mogę zażywać magnez przed snem i dzięki temu poprawić wyniki sportowe?

Jeśli jesteś amatorem sportu to dla pewności zawsze dobrze jest trzymać się prostych formuł suplementów diety z magnezem które zawierają wyłącznie cztery (lub więcej) chelaty magnezu i nic więcej (jak Neutrient Magnez). Alternatywnie, w przypadku suplementów z dodatkowymi składnikami odżywczymi, wybierz produkt z certyfikatem sportowym, aby wykluczyć obecność zabronionych substancji. Możesz również ulec pokusie sportowego sprayu z magnezem lub sportowego zestawu regeneracyjnego z żelem magnezowym, które są świetnymi, miejscowymi metodami na ukojenie przepracowanych mięśni, natomiast nie oferują głębszych korzyści terapeutycznych potrzebnych do rozluźnienia napięcia mięśniowego, poprawy snu i sposobu myślenia. To tu chelaty magnezu zajmują wiodącą pozycję.


Czy magnez i wapń pomagają w regeneracji sportowej?

Zdecydowanie tak! Wapń i magnez są bardzo ważne dla funkcjonowania mięśni. Wapń działa jak przekaźnik, który nakazuje mięśniom kurczenie się, a magnez działa w odwrotny sposób, zachęcając mięśnie do rozluźnienia. Oba te minerały są znane jako elektrolity, więc odgrywają dużą rolę w utrzymaniu nawodnienia organizmu podczas i po sesji treningowej. Nawet 2% odwodnienia sprawia, że ​​mięśnie są znacznie bardziej narażone na nadwyrężenie, napięcie i kontuzje, co jest głównym powodem kontuzji sportowych z niedoborem magnezu. Ponieważ oba te minerały są tracone podczas pocenia się, ważne jest, aby uzupełniać je napojami sportowymi bogatymi w magnez i wapń w ramach rutynowej regeneracji po wysiłku. Uważaj na napoje, które są pełne cukru i kofeiny. Szukaj napoju sportowego z elektrolitami i magnezem, który naprawdę gasi pragnienie.


MAGNEZ NA NIEPOKÓJ

Który magnez jest najlepszy na wsparcie snu i regulacje niepokoju?

Zastanawiając się, który rodzaj magnezu jest najlepszy na sen i niepokój, dobrą wskazówką jest przyjrzenie się temu, co odkryli badania kliniczne. Formą magnezu często stosowaną w badaniach klinicznych do badań dotyczących bezsenności, snu i lęku jest taurynian magnezu. Stwierdzono, że ta forma magnezu jest bardziej aktywna w mózgu, niż inne formy magnezu i ma wyższy wskaźnik wchłaniania niż cytrynian magnezu lub jabłczan magnezu i znacznie przewyższa skuteczność tlenku magnezu. Niektórzy praktycy zalecają łączenie 5-HTP i magnezu w przypadku niepokoju i może to sprawdzić się u niektórych osób, ale 5-HTP może powodować nadmierną stymulację. Brzmi znajomo? Trzymaj się formuły chelatu magnezu bez 5-HTP.


Czy magnez pomaga w stanach lękowych?

Być może słyszałeś, jak jeden z twoich przyjaciół powiedział: „magnez pomógł mi w stanach niepokoju'', a teraz jesteś naturalnie ciekawy, czy ta informacja o magnezie i lęku jest oparta na faktach czy fikcji. Reakcje związane z lękiem wyczerpują magnez, więc jeśli cierpisz z powodu stanów lękowych, warto zrobić badanie oceniające jego niedobór w organizmie. Chociaż niedobór magnezu może sprawić, że poczujesz się kiepsko, możesz pocieszyć się wiedząc, że przy odpowiedniej formule chelatu magnezu, powrót do zdrowia może być szybki i łatwy.


Czy magnez jest dobry na uczucie niepokoju?

Magnez działa regenerująco i kojąco na układ nerwowy, a także wspomaga funkcje psychologiczne, co w zasadzie oznacza, że ​​ten minerał pomaga zrównoważyć neuroprzekaźniki, maleńkie substancje chemiczne w mózgu odpowiedzialne za nasze myśli i uczucia. Mimo, że magnez wykonuje ciężkie podnoszenie, nie zawsze działa sam, dlatego często można spotkać formuły zawierające magnez i witaminę B6 Może to być korzystne, jeśli odczuwasz niepokój, masz również zaburzenia równowagi hormonalnej, w przeciwnym razie prosty chelat magnezu powinien być całkowicie odpowiedni.


Jaki jest najlepszy magnez kiedy odczuwam niepokój?

Istnieje kilka kluczowych chelatów magnezu, które są oferowane w przypadku ataków lęku. Zamiast dezorientować się, czy powinieneś skupić się na diglicynianie magnezu czy cytrynianie magnezu, możesz przerwać tę debatę, uzupełniając Neutrient Magnez który zawiera mieszankę czterech najlepszych chelatów magnezu pod względem wchłaniania i skuteczności.


Ile magnezu w stanach niepokoju?

W przypadku niektórych osób niski poziom magnezu i lęku wydają się być ze sobą powiązane, więc znalezienie sposobu na zwiększenie dziennego spożycia magnezu jest najwyższym priorytetem. Dorośli powinni dążyć do 375 mg magnezu dziennie. Część z tego jest łatwa do osiągnięcia z diety, a jako uzupełnienie może posłużyć suplement diety - Neutrient Magnez, który dostarcza 244 mg wysoce przyswajalnych, czterech silnych chelatów w zaledwie 2 kapsułkach. To doskonały sposób na pokrycie dziennego zapotrzebowania. Przyjmuj go przez co najmniej 3 miesiące, a następnie oceń, jak się czujesz, możesz użyć wyniku w skali od 1-10, aby  określić swój niepokój w ciągu 3 miesięcy.

Czy powinienem suplementować magnez w stanach depresji i lęku?

Nie daj się skusić tańszym suplementom zawierającym tlenek magnezu rekomendowanym na stany lękowe i depresyjne. Możesz myśleć, że są one niedrogie, ALE tlenek magnezu po prostu nie jest za bardzo przyswajalny - a kiedy czujesz się przygnębiony, potrzebujesz szybko działającej formuły. Chelaty magnezu mogą kosztować trochę więcej, ale to dobrze wydane pieniądze. Im więcej chelatów w preparacie, tym lepiej, ponieważ różne chelaty wykorzystują różne kanały absorpcji, aby wniknąć do komórek. Im więcej miejsc absorbcji, tym szybciej magnez zaczyna działać.


Jak zażywać magnez w stanie niepokoju?

Czasami najmniejsze rzeczy mogą wydawać się naprawdę przytłaczające, gdy cierpisz z powodu niepokoju. Na szczęście z Neutrient Magnesium wszystko czego potrzebujesz to dwie; łatwe do przyjęcia w ciągu dnia kapsułki (w porównaniu do 6 lub więcej, kapsułek z magnezem innej marki).


Jak magnez łagodzi niepokój?

Magnez działa na wiele sposobów, pomagając złagodzić niepokój, napięcie, stres i przytłoczenie. Jako minerał wspomaga odnowę układu nerwowego i rozluźnienie mięśni. W mózgu działa wpływając na GABA, jeden z najskuteczniejszych neuroprzekaźników regulujących niepokój i wprowadzających poczucie spokoju.

Cytrynian magnezu często jest promowany na stany lękowe, ale pojedyncze składniki chelatowe magnezu są często związane ze skutecznym wchłanianiem (problemy ze szlakiem nasycenia). Neutrient Magnez rozwiązuje problem obniżonego wchłaniania, ponieważ zawiera cztery różne chelaty magnezu, co wpływa na cztery różne drogi wchłaniania i wychwytu komórkowego (​​więcej wchłania się szybciej).


Jakie są najlepsze produkty żywieniowe z magnezem?

Istnieje wiele produktów bogatych w magnez, które można włączać do codziennej diety, jeśli zmagasz się z  niepokojem. Na szczycie listy znajdują się orzechy, nasiona i zielone warzywa liściaste. Postępuj zgodnie z zasadą dodawania dwóch porcji zielonych liści do wieczornych posiłków i zamiany przekąski na garść orzechów lub nasion, a będziesz na dobrej drodze do prawidłowego wyników poziomu magnezu.


Poznaj Opinie o Produktach

Powiązane produkty