Badania iGenesis i FitSport wykonywane są na zlecenie DF Medica Polska we włoskim laboratorium NGB GENETICS. Certyfikowane według najwyższych standardów Unii Europejskiej laboratorium działa od 2006 roku w Lodi na terenie Parku Technologicznego. NGB GENETICS ściśle współpracuje z Uniwersytetem w Ferrarze specjalizując się w obszarze biologii molekularnej. Ośrodek tworzy rozwiązania wykorzystywane przez lekarzy oraz dietetyków w procesie kompletowania i archiwizowania wiedzy o pacjencie. Zapewnia także najnowocześniejsze narzędzia diagnostyczne.Nie jest tajemnicą jak ważne dla naszego dla naszego organizmu jest właściwe odżywianie. Jak założył już w starożytności Hipokrates, zdrowy zbilansowany posiłek jest niczym panaceum. Na kondycję  naszego organizmu wpływa wiele czynników: nawyki żywieniowe, rodzaj uprawianej aktywności fizycznej czy indywidualne predyspozycje.

Informację o zdolnościach do przetwarzania danego składnika odżywczego niosą nasze geny. Badacze z różnych ośrodków na całym świecie starają się uzupełnić wiedzę, opisać geny ściśle związane z żywnością, odżywianiem oraz wyróżnić połączenia między szlakami metabolicznymi związków dostarczanych z pożywieniem, a genami.

Podstawowe korzyści, które płyną z poznania własnego materiału genetycznego to:

- wykrywanie genetycznych predyspozycji do wystąpienia chorób dieto-zależnych, a tym samym skuteczna ich profilaktyka.
- dobór takich produktów w diecie, które niemalże w 100% przyczynią się do właściwego funkcjonowania organizmu oraz spowolnienia procesu starzenia.

Informacje uzyskane z genów charakteryzują się wysoką swoistością (każdy z nas ma inną informację zapisaną w DNA). Ponieważ wykonanie testu jest nieinwazyjne i rzetelne, uzyskane wyniki są nieocenionym źródłem ważnych z punktu widzenia zdrowia informacji oraz stanowią narzędzie diagnozy przy profilaktyce zdrowotnej.
DF Medica, to zespół specjalistów, którzy wykorzystują dostępne metody i wiedzę z zakresu nutrigenomiki i nutrigenetyki pozwalające odczytać nasze DNA. Dzięki temu klient dostaje spersonalizowane zalecenia dostosowane do indywidualnych cech jego genomu.

unnamed-2.png

Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla każdego. Pobranie materiału odbywa się za pomocą odpowiednio przygotowanej pałeczki ze szczoteczką na końcu (wymazówki) i polega na „wyszczotkowaniu” wewnętrznej strony policzka. 
Testy posiadają odpowiednie certyfikaty. Każda osoba, która wykonuje badanie jest odpowiednio przeszkolona do pobierania materiału oraz udzielania konkretnych wskazówek dotyczących samego badania oraz jego wyników. Czas wykonania badania wraz z niezbędna ankietą to maksymalnie 20 minut. Wyniki z gotową analizą dostajemy w dwóch formach: mailowej oraz drukowanej po ok. 7 tygodniach. 
Cena uwzględnia również szczegółowa analizę wyników (ok 60 minut).

Rodzaje modułów testów iGenesis dostępnych w placówce Vitallabs:


1. Slim ogólna identyfikacja profilu metabolicznego. Wykonując test Slim otrzymują Państwo informację, w jaki sposób powinien wyglądać Państwa profil żywieniowy. Proporcje podstawowych makroelementów w diecie mają olbrzymi wpływ na nasze zdrowie. Niewłaściwie dobrane mogą prowadzić do wielu chorób dieto-zależnych takich jak: otyłość, cukrzyca czy choroby układu krążenia. Informacje pozyskane z oceny genów Profilu Slim pozwalają ustalić najlepszy dla danego organizmu rozkład procentowy makroskładników: białek, tłuszczów i węglowodanów. Uzyskujemy również informację, w jaki sposób nasz organizm odpowiada na ograniczenia kaloryczne, aktywność fizyczną oraz indywidualne predyspozycje emocjonalne związane z żywnością.  W odpowiedzi na takie pytania eksperci przygotowali również dobrane przykłady diet oraz racji pokarmowych.  Dowiadujemy się jak nasz organizm metabolizuje makroelementy, w jaki sposób będzie reagował na ograniczenia kaloryczne, aktywność fizyczna oraz jaki jest indywidualny wpływ emocji na zachowania żywieniowe
2. Micro identyfikacja metabolizmu, wchłaniania i transportu mikroelementów. Z tego pakietu testów genetycznych uzyskujemy informacje dotyczące metabolizmu podstawowych witamin i minerałów. Niedobory bardzo często związane są z dietami ubogokalorycznymi lub doborem produktów ubogich w dany, szczególnie brakujący element. Mogą też być związane z nieprawidłowościami w metabolizowaniu tych składników. Definiując metabolizm możemy dokładnie ustalić indywidualne zapotrzebowanie oraz utrzymać gospodarkę witaminowo-mineralną w równowadze. Wśród oznaczanych w tym teście związków znajdują się: witaminy A, B6, B9, C, D, E, J oraz jony magnezu i wapnia.
3. Sensor identyfikacja genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancje pokarmowe. Test ocenia geny odpowiedzialne za nadwrażliwość na popularne we współczesnej diecie składniki. Wśród nich jest alkohol, kofeina, sód, nikiel, żelazo, laktoza, fruktoza. Test jest źródłem informacji na temat indywidualnych zdolności metabolizowania tych składników. Dzięki niemu uzyskamy na przykład wytyczne dla spożycia alkoholu czy ilości rekomendowanych indywidualnie porcji. Oznaczane są składniki, które w związku z rozwojem przemysłu spożywczego oraz specyficznego działania np. pobudzającego - kofeina, są niezmiernie popularnymi dodatkami do żywości. Po wykonaniu testu otrzymujemy również informację dotyczącą predyspozycji do rozwoju celiakii. Możemy wówczas wprowadzić dalsze badania oraz zainicjować działania profilaktyczne.
4. Health informacje na temat kluczowych aspektów zdrowia. Test informuje o indywidualnych predyspozycjach do rozwoju hipercholesterolemii, hiperglikemii, otyłości brzusznej oraz zespołu metabolicznego.
Wykonując test uzyskujemy informację o metabolizmie tłuszczów i cukrów oraz predyspozycjach do rozwoju współczesnych chorób cywilizacyjnych. Wśród nich są otyłość, cukrzyca typu II, zaburzenia lipidowe, zespół metaboliczny. Mając na uwadze to, iż grupa tych jednostek chorobowych w dużej mierze jest zależna od naszego trybu życia, znając predyspozycje do wystąpienia danej choroby na bardzo wczesnym etapie, można wprowadzić odpowiednie kroki, celem profilaktyki. W skali indywidualnej oznacza to, że dostajemy informację, jaki tryb życia jest dla nas najwłaściwszy dla utrzymania zdrowia. W krajach wysokorozwiniętych wczesna prewencja jest najważniejszym ogniwem systemów ochrony zdrowia. Takie podejście niesie za sobą niebywałe korzyści, ponieważ ograniczenie rozwoju i powikłań chorób do minimum równa się poprawie jakości życia  całego społeczeństwa.
5. Detox identyfikacja potencjału antyoksydacyjnego i detoksykującego czyli umiejętności organizmu do radzenia sobie z trudnymi oksydacyjnie sytuacjami jak na przykład choroba, infekcja czy przedwczesne starzenie. Ten test udziela nam informacji o sile detoksykacyjnej naszego organizmu oraz o ryzyku narażenia na toksyny i wolne rodniki. Polecany jest szczególnie dla osób, które dbają o spowolnienie procesu starzenia, ale nie tylko. Wszyscy ludzie z uwagi na wysoko rozwijający się przemysł są narażeni na toksyny, równocześnie nie każdy organizm potrafi sobie radzić ze stresem oksydacyjnym powstałym na skutek kontaktu z nimi. Informacja pozyskana z DNA pomaga ustalić konieczność stosowania odpowiednich porcji antyoksydantów w taki sposób, aby było to całkowicie bezpieczne i efektywne dla badanego człowieka.
6. Fit Sport identyfikacja potencjału organizmu do danego sportu oraz dostarczenie informacji jak dostosować czas i częstotliwość treningów. Dowiemy się czy organizm lepiej akceptuje wysiłek typowo aerobowy (tlenowy) czy raczej anaerobowy (wytrzymałościowy, beztlenowy). To tak jakbyśmy dostali informację czy osoba będzie lepszym maratończykiem czy krótkodystansowcem. Ponadto test dostarcza informacji o zdolności regeneracyjnej organizmu po treningu.
CENNIK TESTÓW iGenesis
iGenesis Completo Kompletny test dla osób chcących rozpoznać zagrożenia chorobami dieto-pochodnymi, dokonywać słusznych wyborów żywieniowych, zadbać o odporność organizmu, powstrzymać procesy starzenia się, utrzymać zdrową sylwetkę w oparciu o dietę oraz zachować optymalne zdrowie.
5 modułów: Slim, Micro, Sensor, Health, Detox
3500 zł.
iGenesis Fit Sport dla osób aktywnych fizycznie, ukierunkowanych na zdobywanie określonych celów w różnych dyscyplinach sportowych. Identyfikuje potencjał organizmu do danego sportu oraz dostarcza informacji jak dostosować czas i częstotliwość treningów. 1600 zł
iGenesis Plus dla osób bardzo aktywnych fizycznie, sportowców, osób, które chcą zadbać o Life Balance oraz dokonywać słusznych wyborów żywieniowych ukierunkowanych na indywidualne predyspozycje organizmu. Wyniki testu stanowią doskonałe narzędzie optymalizacji wyników osiąganych w różnych dyscyplinach sportu.

6 modułów: Slim, Micr, Sensor, Health, Detox, Fit Sport
3700 zł
iGenesis Diet dla osób odchudzających się, osób, które nie potrafią od dłuższego czasu stracić na wadze lub są po uporczywych terapiach odchudzających, których skutkiem jest efekt jo-jo, osób borykających się równocześnie z niewyjaśnionymi objawami ze strony układu pokarmowego lub skóry.
3 moduły: Slim, Health, Sensor
2990 zł
iGenesis Slim dla osób chcących poznać zdolność swojego organizmu do metabolizowania tłuszczów i węglowodanów. Wyniki tego testu stanowią zbiór zakodowanych w naszych genach informacji dotyczących osiągnięcia i utrzymania optymalnej masy ciała, optymalnego zdrowia i wytyczne dotyczące sposobu odżywiania.
2 moduły: Slim, Sensor
2350 zł
iGenesis Super Slim dla osób starających się osiągnąć równowagę psychofizyczną. Wyniki testu stanowią zapisaną w genach odpowiedź na pytania o to jak dbać o sylwetkę i dobre samopoczucie, jak schudnąć bez efektu jo-jo, co jeść i jaki nacisk kłaść na wysiłek fizyczny oraz jaki wpływ mają emocje na efektywność w procesie odchudzania.
3 moduły: Slim, Sensor, FitSport.
2500 zł
iGenesis Detox dla osób zainteresowanych przeciwdziałaniu przedwczesnemu starzeniu się jak również, osób zainteresowanych oczyszczaniem organizmu, szczególnie dbających o równowagę oksydacyjną organizmu oraz o wygląd zewnętrzny.
2 moduły: Micro, Detox
2350 zł
iGenesis Super Detox dla osób zainteresowanych tematyką anti-aging. Ukazuje detoksykacyjny potencjał organizmu , informuje jak od wewnątrz dbać o wygląd zewnętrzny. Wskazany jest dla osób, dla których bardzo ważnym elementem jest codzienna aktywność fizyczna oraz ciało wolne od toksyn.

3 moduły: Detox, Micro, Fit Sport .
2500 zł
Testy mogą Państwo wykonać w naszej Placówce Stacjonarnej

Adres: Al. Jana Pawła II 3b lok. U1,
80-462 Gdańsk-Zaspa

Aby dowiedzieć się więcej lub zamówić test zapraszamy do kontaktu:

Tel.: 881 031 788
e-mail: info@vitallabs.pl

Oficjalny Partner Firmy dfMedica