Wyeliminuj toksyczność ołowiu już 1 g witaminy C

Kategoria: BLOG Altrient LivOn Labs Data: Komentarze: 0 Wyświetlenia: 6114

Ołów należy do najbardziej toksycznych metali ciężkich znanych człowiekowi.

Wyeliminuj toksyczność ołowiu już 1 g witaminy C.

Listopad 19, 2013 Dr Thomas Levy


Ołów należy do najbardziej toksycznych metali ciężkich znanych człowiekowi. Większość osób świadomie podchodzących do kwestii zdrowia zdaje sobie sprawę z tego, iż podstawę wielu (jeśli nie wszystkich) chorób stanowią toksyny, a toksyczne metale ciężkie należą do tych najbardziej niebezpiecznych.
Tak jak w przypadku innych toksyn tak i w kwestii metali ciężkich najlepsze efekty w długoterminowym zarządzaniu dobrym zdrowiem przynosi trzystopniowe podejście:
- unikanie toksyn
- neutralizowanie już wchłoniętych toksyn
- wyeliminowanie toksyn z organizmu
Ogólnie rzecz biorąc te trzy punkty mają kluczowe znaczenie w przypadku ekspozycji na działanie toksyn, a szczególnie metali ciężkich takich jak ołów.


Postawmy sprawę jasno - ołów jest toksyczny w każdej ilości.

Toksyczne działanie ołowiu należy do najstarszych, znanych, istniejących w środowisku ale i przemyśle zagrożeń.
Pojęcie nie zagrażającej zdrowiu ilości ołowiu w organizmie nie istnieje. Innymi słowy, ołów w każdej ilości zawsze stanowi poważne zagrożenie zdrowia.
Jest to bardzo istotne rozróżnienie ponieważ, niektóre metale w dużych stężeniach wywołują toksyczne działanie, a w niewielkich dawkach wykazują korzystny wpływ na organizm. Przykładem tych drugich, bezpiecznych w niewielkich ilościach zaliczyć można żelazo, miedź, mangan, cynk i wapń.


Toksyczne działanie ołowiu zaburza wiele funkcji organizmu.

Przede wszystkim ołów wpływa na centralny układ nerwowy, wątrobę, nerki oraz na zdolność do syntezy hemoglobiny.
Generalnie każdy współcześnie żyjący człowiek obciążony jest ołowiem, który wpływa na wzrost stresu oksydacyjnego w narażonych/dotkniętych tkankach i narządach.
Ponadto, wszystkie ekspozycje środowiskowe na ołów pogarsza fakt, że nie jest on biodegradowalny, co oznacza, że raz wchłonięty gromadzi się i nie istnieją żadne naturalne mechanizmy usuwające. U ludzi około 90% ołowiu odkłada się w kościach, które w następstwie stanowią pewnego rodzaju źródło stopniowego uwalniania się ołowiu do organizmu.


Każdy z nas jest w pewnym stopniu narażony na toksyczne działanie ołowiu.


Ze względu na jego niemal wszechobecność w środowisku, narażenie na ołów jest praktycznie nieuniknione. Ważne jest aby uświadomić sobie jego toksyczność na każdym poziomie, a jego nadmiar identyfikować i usuwać.
U dzieci z nieokreślonymi problemami układu nerwowego i z problemami w nauce należy zbadać poziom ołowiu w krwi, aby upewnić się, że nie jest on istotną częścią/przyczyną problemu.
Jeśli Twój aktualny lekarz wydaje się “nie zainteresowany” tym tematem wygląda na to, że nadszedł czas na zmianę i konsultacje u innego lekarza.


Radzenie sobie z toksycznością ołowiu nie jest skomplikowane, jednak musi stać się stylem życia.


Im mniej ołowiu masz w swoim organizmie tym lepiej, i co za tym idzie im więcej stresu oksydacyjnego spowodowanego działaniem ołowiu jest zneutralizowane i odwrócone, tym większe masz szanse na zdrowie. Generalnie, tak jak już wcześniej wspomniałem, podejście do zatrucia ołowiem, tak jak w przypadku innych toksyn powinno opierać się na trzech etapach: zapobieganiu, neutralizowaniu i eliminacji.

ołów-w-wodzie.jpg

Bardzo wysoki poziom ołowiu w organizmie wymaga odpowiednio zastosowanego protokołu chelatacji nadzorowanego przez wykwalifikowanego lekarza, przynajmniej w początkowym etapie terapii.
Mniejsze zatrucie może być leczone w sposób mniej zaawansowany. 
Szeroka gama antyoksydantów głownie witamin C, E, B1,B6, a także flawonoidów oraz kwasu alfa-liponowego pomaga nie tylko w neutralizowaniu oksydacyjnych uszkodzeń spowodowanych działaniem ołowiu, ale pomaga też wydalić ten toksyczny metal z organizmu. Zalewie 1000 mg witaminy C - dzienna dawka- pomaga znacznie obniżyć poziom ołowiu we krwi. Badania na zwierzętach dowiodły, że witamina C doskonale usuwa ołów z układu nerwowego.
Porozmawiaj ze swoim lekarzem i poproś o ustalenie protokołu witaminy C, który będzie dla ciebie najkorzystniejszy.


Oryginalna wersja artykułu: https://www.peakenergy.com/articles/nh20131120/Eliminate-lead-toxicity-by-consuming-vitamin-C/


Źródła:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8605855

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/107387

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=23414525

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10204833

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23118587


Zdjęcia:
http://tylkowoda.pl/wp-content/uploads/2013/06/o%C5%82%C3%B3w-w-wodzie.jpg

Zobacz produkty!

Dodaj komentarz