„Nowy” sposób na przebarwienia skóry?

Kategoria: Altrient Komentarz: 0 Trafienie: 828

Stosowanie witaminy C na skórę redukuje przebarwienia. To już wiemy.
Lista zabiegów kosmetycznych i preparatów z zawartością słonecznej witaminy jest długa. Jednak wszystkie działają doraźnie i tak długo jak się je stosuje. Po odstawieniu kremu, problem zazwyczaj powraca.


A co by było, gdyby tak podejść do tematu przebarwień od wewnątrz?

W wielkim skrócie: Przebarwienia to zmiany kolorytu skóry powstałe na skutek zaburzenia działania komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny.

Powody powstawania przebarwień skóry są różne: od predyspozycji genetycznych, poprzez przebyte choroby, zaburzenia hormonalne i zażywane leki, aż po palenie, opalanie i starzenie się.

Prawie każdy z wymienionych powodów sprowadza się do wspólnego mianownika jakim jest wolny rodnik. Wolne rodniki są efektem nadmiaru toksyn w organizmie, powstają pod wpływem działania promieni UVA i UVB, przybywa ich wraz z wiekiem.

Wolne rodniki tworzą w komórkach stres oksydacyjny niszczący struktury komórkowe oraz powodujące degradujące procesy przebudowy białek w skórze. 
Głównym białkiem budulcowym i filarem zdrowej skóry są włókna kolagenowe. To one odpowiedzialne są za jej stan.

Idąc tym tropem docieramy do przeciwutleniaczy, a w szczególności do witaminy C i jej dwóch istotnych dla nas właściwości: neutralizowania wolnych rodników oraz wspierania syntezy kolagenu w komórkach.

Utrzymanie stałego, odpowiedniego poziomu witaminy C w organizmie pozwoli na rozwiązanie trzech istotnych problemów związanych z powstawaniem przebarwień, ponieważ:

  • Neutralizujemy nadmiar wolnych rodników.
  • Wzmacniamy odporność skóry.
  • Wspieramy organizm w produkcji naturalnego kolagenu, takiego którego nie zastąpią żadne suplementy. Naszego własnego.


Zadbajmy więc o odpowiedni i stały poziom witaminy C w naszym organizmie. Odstawmy używki, wzbogaćmy dietę w produkty bogate w przeciwutleniacze, włączmy w swój plan suplementacyjny o 1-2 saszetki Altrient®C i poczekajmy na efekty. Gwarantuję, że mogą zaskoczyć!

KG