You are currently viewing Nie daj się depresji! – pokonaj zły nastrój z Altrient®B Complex!

Nie daj się depresji! – pokonaj zły nastrój z Altrient®B Complex!

Liposomalne witaminy z grupy B Altrient® działają jak tarcza obronna w walce o dobre samopoczucie w trakcie zimy. Ponadto witamina B ma zbawienny wpływ na naszą pamięć, koncentrację i metabolizm.

Największe wahania nastroju odczuwamy w okresie jesienno-zimowym. To wtedy dopada nas tzw. chandra. Oprócz tego pogoda na dworze również nas nie rozpieszcza: brak słońca, deszcze, a także zimno nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Wielu z nas opracowało swoje własne metody radzenia sobie ze złym humorem. Jednak jeśli czujesz, że Twój organizm nie radzi sobie w tym trudnym okresie, warto przyjrzeć się swojej diecie i w razie niedoborów wesprzeć go wysoką jakością suplementu, jakim jest z pewnością liposomalny preparat Altrient z witaminami z grupy B.

4 powody, dla których warto zainteresować się kompleksem witamin Altrient®B

Powód nr 1: Witaminy z grupy B znajdują się w pełnoziarnistej żywności, więc jeśli masz słabość do produktów z rafinowanej białej mąki jak np.: biały chleb, biały makaron, to prawdopodobnie dostarczasz do organizmu zbyt małą ilość witamin z grupy B, które mają ogromny wpływ na nasz organizm i  dobre samopoczucie!
* Pamiętaj, że witaminy z grupy B można znaleźć również w grzybach, strączkach, czy soczewicy, więc dołączenie ich do cotygodniowej listy zakupów to dobry ruch.

Powód nr 2: Witaminy z grupy B łatwo rozpuszczają się w wodzie. To oznacza, że podczas gotowania mogą tracić swoje korzystne właściwości i niektóre ulegają całkowitemu zniszczeniu.

Powód nr 3: Pamiętajmy, że człowiek składa się nawet w 70% z wody. Skoro witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie, to oznacza, że zostaną szybko wypłukane z naszego organizmu. Ponieważ witamina B ma tak wiele ważnych ról do odegrania w naszej fizjologii, to utrzymanie jej wysokiego poziomu jest kluczowe dla naszego zdrowia.  Codzienne przyjmowanie witamin z grupy B jest szczególnie ważne, jeśli zależy nam na wysokim poziomie energii i dobrym humorze.

Powód nr 4: Skoro witaminy z grupy B rozpuszczalne są w wodzie (co ogranicza ich dotarcie do  komórek), to zamknięcie ich w tłuszczowym liposomie, jak to ma miejsce w formule Altrient®B Complex jest gwarancją znacznie lepszego wchłaniania. Ponad to Altrient®B Complex poza pewnym spektrum witamin z grupy B, zawiera także ważne minerały: cynk, selen i chrom, które dodatkowo wspierają funkcjonowanie naszego metabolizmu. Opracowana metoda liposomalna LivOn Labs gwarantuje dotarcie tych wszystkich składników w stanie nienaruszonym tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Jak poprawić sobie nastrój zimą?

Wskazówka 1 – Wzmocnij mózg!

Mózg jest narzędziem, który nigdy nie odpoczywa. Wysyła nam ważne sygnały i instrukcje przez 24 godziny na dobę! W nim odbywają się złożone interakcje, które generują różne nastroje, uczucia oraz emocje. Wszystkie one powstają dzięki delikatnej równowadze chemikaliów mózgowych zwanych neuroprzekaźnikami. Wiele witamin z grupy B działa jak kofaktory dla enzymów odpowiedzialnych za wytwarzanie tych neuroprzekaźników. Liposomalna witamina B Complex zwiększa wydajność pracy tych enzymów, utrzymując nasze samopoczucie po „jasnej stronie mocy”.

Wskazówka 2 – Pokonaj stres!

Nie ma wątpliwości, że mocna dawka stresu może sprawić, że poczujesz się wyczerpany i wyzuty z energii. Niestety dziś musimy sobie radzić ze znacznie większą ilością czynników stresogennych niż nasi przodkowie. Na szczęście istnieje jedna specyficzna witamina z grupy B, zwana kwasem pantotenowym lub witaminą B5, która wspomaga nadnercza w regulowaniu produkcji hormonów stresu. Oznakami zmęczenia nadnerczy jest odczuwalny brak energii, kołatanie serca, zawroty głowy, lęk, a także senność. Opieka nad gruczołami nadnerczy, przy jednoczesnym podejmowaniu kroków mających na celu zmniejszenie stresorów, jest to właściwa droga do radości.

Wskazówka 3 – Zapanuj nad hormonami!

Przez większość czasu na nasz nastrój wpływają głównie czynniki zewnętrzne. Jednak również czynniki wewnętrzne mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Dotyczy to głównie kobiet, których miesięczne zmiany hormonalne prowadzą do wahań nastroju i nie ułatwiają życia. W rzeczywistości istnieje jedna konkretna podgrupa zespołu napięcia przedmiesiączkowego znana jako PMS, której dominującym objawem jest obniżony nastrój trwająca przez 7-10 dni, lub w niektórych przypadkach nawet 14 dni przed miesiączką. Naukowcy odkryli, że substancje odżywcze, takie jak cynk i witamina B6, wspomagają regulację równowagi hormonalnej i łagodzą niektóre z cyklicznych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Wskazówka 4 – Wesprzyj metabolizm!

Istnieje bezpośredni związek między wysiłkiem fizycznym, a naszym nastrojem. Trudno nie zauważyć, iż ćwiczenia sprawiają, że czujemy się o wiele lepiej. Pomagają zredukować stres, przyśpieszyć metabolizm, dotlenić komórki, a także pobudzić krążenie krwi w mózgu. Wiemy, że ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę po wyczerpującym dniu w pracy jest bieganie na bieżni bądź udział w maratonie… Jednak uwierz nam, że nawet energiczny spacer wokół osiedla, może mieć korzystny wpływ na Twój metabolizm, a także pogodę ducha.

Wskazówka 5 – Światło, światło, więcej światła!

Nie można oczekiwać, że wszyscy będą nieustannie szczęśliwi! Ta fraza jest jak najbardziej uzasadniona dla osób, które cierpią na Sezonowe Zaburzenia Afektywne, powszechnie znane jako SAD. Ludzie borykający się z SAD są bardzo wrażliwi na niedobór światła dziennego. Odczuwają depresję od początku zimy, aż do nadejścia wiosny. Niestety, w tym czasie może zostać zakłócona ich zdolność do wykonywania pracy, pojawiają się kłopoty z utrzymaniem interakcji społecznych, a także problemy z radzeniem sobie w sytuacjach stresowych. Korzystanie z żarówki imitującej światło o barwie jak najbardziej zbliżonej do światła słonecznego może pomóc w uregulowaniu poziomu serotoniny. Włączenie do suplementacji witamin z grupy B może okazać się bardzo użyteczne w utrzymaniu dobrego samopoczucia.

Poznaj wyjątkowy kompleks witamin z grupy B Altrient z minerałami:

Dodaj komentarz