You are currently viewing Jesienne porady kosmetyczne i żywieniowe – zastosowanie od świtu do zmierzchu

Jesienne porady kosmetyczne i żywieniowe – zastosowanie od świtu do zmierzchu

Czy jesienne aura, długie ciemne wieczory i rześkie chłodne dni sprawiają, że chowasz się pod kocem a Twoim ulubionym miejscem jest sofa? Czas znaleźć sposób na jesień i korzystać z uroków jej wspaniałych kolorów, pysznych potraw i przytulnych swetrów. 

Jednak nie należy zapominać o tym jak ta pora roku może wpłynąć na naszą skórę, nastrój, a także poziom energii. Oto nasze najlepsze porady dotyczące urody i zdrowia, które pomogą Ci zachować naturalny blask aż do Bożego Narodzenia!


Skóra jesienią

Gdy pogoda robi się coraz chłodniejsza, wystawienie skóry na ostre i zimne powietrze, a następnie powrót do pomieszczenia ogrzewanego centralnym ogrzewaniem, dodatkowo podrażnia problematyczną skórę. O tej porze roku możesz zauważyć pojawiające zaczerwienienia lub suche plamy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak sobie z nimi radzić.

odpowiednie nawilżenie – może być kuszące nałożenie dużej warstwy silnie nawilżającego kremu, ale jeśli zawiera on składniki powierzchniowe, takie jak: ,,wazelina’’, zacznie działać jak bariera, utrudniając skórze prawidłowe oddychanie. Niekorzystnym tego efektem może być matowa cera oraz powstawanie plam i wyprysków. Przejdź na naturalny, lekki i delikatny krem nawilżający zawierający składniki odżywcze, takie jak masło shea, olej jojoba, aloes, olej migdałowy lub olej kokosowy. Polecamy organiczny krem na dzień od Suntribe, który świetnie sprawdzi się o tej porze roku, ponieważ zawiera tylko naturalne składniki.

stosowanie podkładu – nie obciążaj skóry ciężkim fluidem, który również będzie zaburzał jej prawidłowe oddychanie. Lekki puder mineralny może być lepszym wyborem, szczególnie w okresie zimowym. Dobrze sprawdzą się też lekkie kremy BB lub CC.



produkty spożywcze – to co jemy, znacząco wpływa na zdrowie naszej skóry – i odwrotnie, skóra często odzwierciedla zdrowie naszego ciała od wewnątrz. Pokarmy roślinne zawierają wyższą zawartość błonnika niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania jelit i skutecznej eliminacji toksyn (które mogą wpływać na pojawianie się wyprysków, zmatowienie czy szarość skóry). Niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe z tłustych ryb, orzechów i nasion mogą również pomóc w utrzymaniu jędrnej i wolnej od niedoskonałości skóry.


składniki odżywcze – witaminy z grupy B, zwłaszcza B2 i B3 są potrzebne do produkcji nowych komórek skóry. Niedobór witaminy B2 może prowadzić do objawów, takich jak pękanie warg i owrzodzenia w kącikach ust. Witamina C to kluczowy składnik odżywczy niezbędny do naturalnego tworzenia się kolagenu, który wspiera koloryt i elastyczność skóry. Zarówno witamina C, jak i witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie i nie są magazynowane w organizmie, dlatego potrzebujemy ich odpowiedniej podaży każdego dnia. 

Uzupełnienie wskazanych składników odżywczych wysoko-wchłanialnymi liposomalnymi formułami z witaminą C i kompleksem witamin z grupy B, takich jak Altrient, to doskonałe rozwiązanie, aby szybko i skutecznie uzupełnić jesienną pielęgnację skóry od wewnątrz [1]. 





Ponadto, witamina D również przyczynia się do odpowiedniej regeneracji i naprawy naskórka. Komórki skóry wytwarzają witaminę D ze światła słonecznego, więc w czasie krótszych dni jesiennych, nie wytworzymy jej optymalnych ilości w naturalny sposób. Dlatego szczególnie o tej porze roku odpowiednia podaż witaminy D wraz z żywnością lub suplementacja jest bardzo ważna!
 My polecamy witaminę D3+K2 w aerozolu, która nie zawiera dodatkowych substancji i świetnie się wchłania poprzez błony śluzowe w jamie ustnej. 



 

 

jesienne-porady-vitallabs

Optymistyczny nastrój


Jeśli zauważyłeś, że brak światła dziennego i długie ciemne wieczory powodują u Ciebie gwałtowny spadek nastroju, to nie martw się – nie jesteś w tym osamotniony. Zbyt miała ilość światła słonecznego wiąże się z niższym wytwarzaniem hormonów szczęścia w mózgu, takich jak serotonina.


Kiedy odczuwasz obniżony nastrój i pogorszone samopoczucie, a do tego masz problemy z zasypianiem i kłopot z bezsennymi nocami, to może być sygnał, że Twój organizm nie ma dostatecznej ilości magnezu. Magnez jest aktywatorem wielu enzymów, dzięki czemu bierze udział w przenoszeniu energii z komórek do najważniejszych narządów takich jak: serce, mózg, mięśnie szkieletowe. Wpływa on także na koncentrację, uspokojenie i poprawę snu. Jego odpowiednia podaż z pożywieniem lub suplementacją jest kluczowa do utrzymania prawidłowych funkcji układu nerwowego, czyli między innymi optymistycznego nastroju.


Jeśli nie wiesz jaką formę magnezu przyjmować w postaci suplementów diety, to zachęcamy do zapoznania się z udoskonalonym produktem Neutrient Magnesium, który zawiera w składzie 4 formy biochelatów magnezu (jabłczan, cytrynian, taurynian, diglicynian), a obecnie został również wzbogacony o tlenek magnezu. Dzięki takiemu zestawieniu, składniki aktywne wchłaniane są na różnych etapach przewodu pokarmowego, zwiększa to absorpcję magnezu i skuteczność jego działania.

Co powiesz na odprężający zabieg twarzy bogaty w witaminę C? Uważa się, że witamina C stosowana miejscowo na skórę pomaga stymulować tworzenie kolagenu. Witamina C pomaga również neutralizować wolne rodniki i stres oksydacyjny spowodowany zanieczyszczeniami środowiska i uszkodzeniami słonecznymi, które przyczyniają się do starzenia się skóry.



Rześkie jesienne dni mogą tworzyć świetną atmosferę do spędzania czasu na świeżym powietrzu, co może poprawić Twój nastrój i przyczynić się do lepszej jakości snu. W takie dni, gdy pogoda jest ponura kuszące jest zaszycie się w domu, ale wiedz, że jeśli uda Ci się pokonać tę pokusę i wyjdziesz na świeże powietrze z pewnością poczujesz się lepiej!


jesienny-nastrój-vitallabs

Jesienna energia


Czas oprzeć się pokusie hibernacji! Mamy dla Ciebie wskazówki, które rozświetlą i dodadzą energii pochmurnej jesiennej aurze:



kontrola przekąsek — słodkie przekąski i przetworzona żywność zwykle nie zawierają niezbędnych składników odżywczych i często przyczyniają się do nagłego wzrostu i obniżenia poziomu cukru we krwi, co może prowadzić do jeszcze większego głodu, nagłych spadków energii i trudności z koncentracją. 
Aby wspomóc zarządzanie poziomem cukru we krwi i zapewnić bardziej zrównoważone pokłady energii, dobrym pomysłem jest zastąpienie rafinowanych węglowodanów – węglowodanami pełnoziarnistymi, takimi jak brązowy ryż, ciemne pieczywo, makaron pełnoziarnisty, a także ważnymi źródłami węglowodanów i białka roślinnego: komosą ryżową, soczewicą i roślinami strączkowymi.


ograniczenie apetytu – jeśli pragniesz zastrzyku węglowodanów możesz ograniczyć to uczucie, jedząc przekąskę bogatą w białko. Dobre opcje to garść pestek dyni lub orzechów włoskich, twarożek z dodatkiem owoców lub koktajl z dodatkiem białka roślinnego (konopi, grochu lub ryżu w proszku).



redukcja kofeiny – chociaż kofeina może dać Ci wielki przypływ energii, to po krótkim czasie może nastąpić znaczący jej spadek w ciągu dnia. Aby odzwyczaić się od napojów kofeinowych (kawa, herbata, gorąca czekolada, czy napoi energetycznych), zamień je na herbaty ziołowe, owocowe lub gazowaną wodę z odrobiną soku owocowego.



utrzymuj odpowiednie nawodnienie – nie zapomnij o wodzie! Odwodnienie nie tylko prowadzi do suchej, matowej i pozbawionej blasku skóry, ale może również przyczyniać się do zaparć, bólów głowy i zmęczenia. 6 szklanek wody niegazowanej dziennie potrafi zdziałać cuda: utrzyma nawilżenie skory, pomoże w trawieniu oraz usuwaniu toksyn, zredukuje apetyt na przekąski.

Czy wiesz, że często uczucie pragnienia mylone jest z uczuciem głodu? Kiedy poczujesz głód w uracz się szklanką wody i posłuchaj swojego organizmu co na to, czy wciąż jest głodny?



bądź aktywny/a – brak ruchu sprzyja poczuciu stagnacji. Nawet jeśli Twój harmonogram jest napięty, znajdź czas na ćwiczenia. Jeśli chodzenie na siłownię kilka razy w tygodniu jest nierealne, możesz po prostu zobowiązać się do energicznego dziesięciominutowego spaceru w przerwie na lunch. Jeśli dojeżdżasz do pracy transportem publicznym, wysiądź przystanek wcześniej i dojdź do pracy pieszo. Jeśli możesz zamień cztery koła na rower.



umiejętnie zarządzaj stresem – stres w miejscu pracy jest często nieunikniony, ale nauczenie się zmiany reakcji na stres może pomóc Ci poczuć się bardziej odpornym. Stres ma tendencję do zwiększania zapotrzebowania organizmu na witaminy z grupy B i często zakłóca równowagę cukru we krwi. Joga, medytacja, tai chi i ćwiczenia głębokiego oddychania pomagają zmniejszyć reakcję na stres. 

Naukowcy na podstawie badania stwierdzili, że suplementacja kompleksu witamin z grupy B u osób narażonych na stres w miejscu pracy, że suplement ten może wnieść wartość przy poszukiwaniu sposobów na radzenie sobie z odpornością na stres [1].



Jeśli zastosujesz powyższe zalecenia, to z pewnością przejdziesz jesienny sezon z promienną skórą, optymalnym poziomem energii, lepszym samopoczuciem i pozytywnym nastrojem.


 

Źródła: 


1. Andrew Scholey, Jenny Lloyd, Jo Spong, Stephen Myers, Luke A. Downey. The effect of 90-day administration of a high dose vitamin B‐complex on work stress. Human Psychopharmacology. Vol 26, Iss 7 Oct 2011. P 470-476

Dodaj komentarz