Jak działa glutation? Kiedy i po co nam jego suplementacja?

Kategoria: BLOG Altrient LivOn Labs Data: Komentarze: 0 Wyświetlenia: 21160

Glutation jest często nazywany „Mistrzem Obrony".

Występuje w niemal wszystkich komórkach, tkankach i narządach w organizmie. Nasz organizm produkuje go w sposób naturalny. Jednak niekorzystne wpływy wielu czynników zewnętrznych sprawiają, że suplementacja przy pomocy glutationu w liposomach staje się bardzo pomocna. Do wspomnianych czynników zewnętrznych zaliczyć można przyjmowanie leków, zły stan zdrowia, kontakt z toksynami obecnymi w środowisku, proces starzenia i nieodpowiednia dieta czy wysiłek fizyczny na poziomie wyczynowym. Mogą one drastycznie zmniejszyć zapasy glutationu w organizmie.

Ten silny przeciwutleniacz znajduje się we wszystkich naszych komórkach i składa się z trzech kluczowych typów aminokwasów:cysteiny, glicyny, glutaminy.

Glutation jest bardzo aktywny zwłaszcza w komórkach organów najbardziej podatnych na działanie toksyn, takich jak mózg, nerki, wątroba, serce, trzustka, stawy, płuca, skóra i oczy. Z wiekiem  produkcja tego tripeptydu w organizmie maleje.

Wcześniej jedynym niezawodnym sposobem na zwiększenie poziomu glutationu była kroplówka z wlewem dożylnym.

Jednakże od momentu pojawienia się Glutationu Setria® i połączenia go z ponadprzeciętną biodostępnością, jaką oferuje opatentowana metoda enkapsulacji liposomalnej LivOn Labs™, wlew dożylny nie stanowi już jedynego rozwiązania.

Liposom_livonlabs_vitallabs.pl

Jak działa glutation transportowany w liposomie opatentowanym przez LivOn Labs™?

Przede wszystkim skutecznie! Właściwie skomponowany liposom, czyli taki, który zwiera wysokiej jakości fosfolipidy identyczne z budową błon komórkowych (bogaty w wielonienasyconą fosfatydylocholinę, rozpoznawalne po mazistej i nie rozpuszczalnej w wodzie konsystencji), ich odpowiednią ilość w stosunku do ilości wody, oraz proporcjonalnie odpowiednią ilość glutationu, kiedy już znajdzie się w limfie lub krwiobiegu będzie efektywnie trafiał do komórek zaatakowanych przez wolny rodnik.
Tak skonstruowany Fosfolipidowy Liposom czyli budulec błon komórkowych, z łatwością przez nie przenika i dostarcza wprost do wnętrza komórki gotowy do pracy glutation. To co najpiękniejsze w tej technologii, to fakt że w tym procesie nie potrzebne jest wsparcie ze strony mitochondriów dzięki czemu generujemy oszczędność energii.

Połączenie to sprawia, że Altrient®Glutathion to wydajny i opłacalny sposób na zwiększenie poziom glutationu.

Nowe badania, opublikowane w European Journal of Nutrition wykazały, iż codzienne stosowanie  Setria® Glutation skutecznie zwiększa zapas glutationu w organizmie o 30-35% w ciągu 6 miesięcznej suplementacji. Opinie badanych zyskały potwierdzenie w twardych, naukowych danych. Zawierający glutation suplement okazuje się bardzo efektywny.

W Penn State University School of Medicine pod kierownictwem dr. Johna P. Richie Jr., doktora nauk i wykładowcy na Public Health Sciences & Pharmacology, przeprowadzono badanie randomizowane, z podwójną ślepą próbą i kontrolowanym placebo.

Dr Richie bada glutation od ponad 25 lat.

„W społeczności naukowej jest bardzo dobrze znany fakt, że glutation jest jedną z głównych cząsteczek ochronnych w organizmie; Jednak to, czy poziom glutationu może być uzupełniony poprzez suplementację doustną, stanowiło przedmiot gorących dyskusji. Brakowało także danych klinicznych", powiedział dr Richie. "Teraz mamy dowody ilustrujące potencjalne korzyści z  suplementacji glutationu w formie doustnej (…)”

W badaniu oceniano wpływ suplementacji Setria® Glutation na poziom glutationu u 54 zdrowych dorosłych w wieku od 28 do 72 lat.

Jednej z badanych grup podano 250 mg Setria® Glutationu dziennie (niska dawka), drugiej grupie 1000 mg dziennie (wysoka dawka), natomiast trzeciej podano 470 mg placebo dziennie.

Poziom glutationu był mierzony przez okres sześciu miesięcy w różnych składnikach krwi, w tym erytrocytach (czerwonych krwinkach) i limfocytach (białych krwinkach), jak również w komórkach śluzówki policzka wyściełającej wnętrze policzków.

Wyniki badania wykazały wzrost poziomu glutationu we krwi po jednym, trzech i sześciu miesiącach w porównaniu do wartości wyjściowych po obu dawkach.

Po sześciu miesiącach zażywania glutationu Setria średni poziom glutationu wzrósł o 30-35% w krwinkach czerwonych, osoczu i limfocytach oraz 260% w komórkach policzkowych w grupie przyjmującej wysoką dawkę.

Bibliografia:

Richie JP Jr, Nichenametla S, Neidig W, Calcagnotto A, Haley JS, Schell TD, Muscat JE. Randomized controlled trial of oral glutathione supplementation on body stores of glutathione. Eur J Nutr. 2014 May 5. PubMed PMID: 24791752.

Suntres ZE. Liposomal Antioxidants for Protection against Oxidant-Induced Damage. Journal of Toxicology 2011 May 24. Article ID 152474.

Topham NJ, Hewitt, EW. Natural killer cell cytotoxicity: how do they pull the trigger? Immunology. 2009 Sep. PubMed PMCID: 2747134.

Setria® is a registered trademark of Kyowa Hakko USA, Inc.

© 2014 LivOn Labs

Tłumaczenie artykułu: https://www.abundanceandhealth.co.uk/en/blog/post/66-if-you-are-serious-about-your-health-then-you-should-seriously-know-about-glutathione

Chcesz wiedzieć więcej? Kup E-book GSH Mistrz Obrony, dr Thomas Levy

e-book GSH dr T.Levy

GSH Glutation - Mistrz Obrony - dr Thomas Levy - ebook

Poznaj Altrient Glutation® zamykający w liposomach glutation Setria™ dla jeszcze większej absorpcji

Altrient®Glutation w liposomach fosfolipidowych

Dodaj komentarz