You are currently viewing 4 FAKTY O WODZIE, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE SIĘGNIESZ PO KOLEJNĄ SZKLANKĘ.

4 FAKTY O WODZIE, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE SIĘGNIESZ PO KOLEJNĄ SZKLANKĘ.

Lato, jesień, zima, czy wiosna. Pora roku nie ma znaczenia kiedy rozważamy kwestię zapotrzebowania organizmu na wodę. Ile pić wody dziennie? Co daje nam picie wody?

Nie jest tajemnicą, że woda to niezbędny składnik życia i ma wiele korzyści zdrowotnych. Jednak mimo to na co dzień nie pijemy jej wystarczającej ilości. 

Według Europejskiego Urzędu do spraw Bezpieczeństwa Żywności, dorosła osoba powinna wypijać od 2 do 2.5 litra dziennie. 

Przeciętny Polak wypija ok 1 litra wody dziennie, jednak 80% z nas pije jej za mało i aż 11% w ogóle.
Wykazano, że picie wody zwiększa poziom energii, poprawia koncentrację i wspomaga odchudzanie. Jeśli starasz się prowadzić zdrowy tryb życia i pić więcej wody, oto cztery zabawne fakty dotyczące wody, które sprawią, że sięgniesz po kolejną szklankę:

woda-vitallabs

Woda sprawi, że będziesz mądrzejszy. 

Czy wiesz, że picie wody może sprawić, że będziesz mądrzejszy? Chociaż możesz o tym nie wiedzieć, odwodnienie zmniejsza zdolność koncentracji i skupienia na wykonywaniu zadań umysłowych. W rzeczywistości, według badań przeprowadzonych przez University of East London, zwykła szklanka wody. Może pomóc w poprawie funkcji mózgu o 14%.

Kapryśny? Zły? Zmęczony? Możesz być po prostu odwodniony. 

Woda ma znacznie większy wpływ na nasz organizm niż tylko gaszenie pragnienia. Kiedy nie pijemy wystarczającej ilości wody, możemy szybko się odwodnić, co może mieć negatywny wpływ na nasz nastrój. A także poziom energii i zdolność jasnego myślenia. Naukowcy z Human Performance Laboratory Uniwersytetu Connecticut odkryli, że nawet łagodne odwodnienie może powodować u ludzi niepokój, napięcie lub zmęczenie. Co wpływa na ich zdolność do wykonywania zadań poznawczych i radzenia sobie ze stresem przez cały dzień.

Picie wody pomaga wyglądać i czuć się najlepiej. 

Chcesz uzyskać i utrzymać świetną formę? 
Woda może pomóc Ci osiągnąć cele zdrowotne i odchudzające. Nie tylko działa jako naturalny środek tłumiący apetyt. Pomagając szybciej poczuć się pełnym. Badania wykazały, że wypicie szklanki zimnej wody po przebudzeniu może również przyspieszyć metabolizm.
Utrzymuje młody i zdrowy wygląd skóry. Pomagając zredukować drobne linie lub zmarszczki, które mogą być spowodowane odwodnieniem.

Może uratować twoje serce. 

Woda nie tylko pomaga wyglądać zdrowo na zewnątrz, ale także chroni najważniejszy organ w Twoim ciele — serce. Według badań przeprowadzonych na przestrzeni sześciu lat osoby, które piły co najmniej pięć szklanek wody dziennie, były o 41 procent mniej narażone na atak serca niż osoby, które wypijały dwie szklanki lub mniej dziennie.

Aby wyglądać, czuć się i funkcjonować jak najlepiej, pij wystarczającą ilość wody przez cały dzień.

Dodaj komentarz